مدیر بازداشتگاه اوین:

نیكوكاران تهرانی ۲۶ نفرزندانی بدهكار را از بازداشتگاه اوین آزاد كردند

نیكوكاران تهرانی ۲۶ نفرزندانی بدهكار را از بازداشتگاه اوین آزاد كردند به گزارش ثبت آسان مدیر بازداشتگاه اوین اظهار داشت: به مناسبت حلول ماه ربیع الاول، با تلاش و پیگیری مددكاران بازداشتگاه اوین و همت نیكوكاران تهرانی، 26 نفر از مددجویان بدهكار آزاد شدند.


به گزارش ثبت آسان به نقل از اداره كل زندان های استان تهران در این زمینه اظهار نمود: با عنایت به اینكه رفع مشكلات مددجویان و فراهم كردن زمینه آزادی ایشان از اهم اهداف و وظایف مورد توجه در بازداشتگاه است و واحد مددكاری تمام تلاش و توان خودرا معطوف به این مهم می نماید.
ضیایی افزود: كمك به رفع گرفتاری و آزادی زندانی معسر سنت پسندیده ای است كه از دیرباز رایج بوده و در دین مبین اسلام نیز بر آن تاكید گردیده است. نیكوكاران و خیرین نیز با تاسی به این سنت پسندیده همواره با كمكهای خود زمینه آزادی مددجویان و بازگشت آنها به خانواده و جامعه را فراهم می كنند.
او همینطور اظهار داشت: كمكهای نیكوكاران به هر میزان كه باشد سبب آزادی زندانی را فراهم نموده و بدین ترتیب از آسیبهای اجتماعی بعدی كه متوجه خانواده زندانی می باشد و بروز جرائم و مشكلات بعدی در جامعه جلوگیری به عمل می آید. تمام مددجویان مذكور محكوم به جرائم مالی غیر عمد بوده و جمع مبلغ بدهی ۱۳۹ میلیون تومانی ایشان بطور كامل توسط خیرین پرداخت شده است.
آثار روز سینمای ایران در بازداشتگاه اوین روی پرده می رود
ضیایی در ادامه اظهار داشت: در امتداد اهداف و برنامه های فرهنگی كه از اهم فعالیتهای زندان است، آثار سینمایی روز كشور در چهارچوب ارزشهای فرهنگی و اخلاقی برای مددجویان نمایش داده میشود.
وی افزود: با عنایت به محدودیتهای دوران حبس برخی فعالیتها همچون نمایش فیلم تاثیر بسزایی در بازیابی روحیه مددجویان و بازاجتماعی شدن آنان دارد، ضمن آنكه قبیل برنامه ها موجب عدم شكل گرفتن حس طردشدگی و فاصله گرفتن مددجویان از جامعه می گردد.
علاوه بر نمایش هفتگی دو فیلم در سالن آمفی تاتر مركزی كه پس از اقامه نماز ظهر و عصر انجام می پذیرد، فیلم و سریال های شبكه نمایش خانگی نیز هر شب بوسیله واحد سیمای داخلی بازداشتگاه برای مددجویان پخش می شود.
منبع:

1398/08/15
20:32:44
5.0 / 5
4277
تگهای خبر: اداره , سند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است