معاون اول قوه قضاییه

زندان‎ها از شرایط مناسبی برخوردار می باشند

زندان‎ها از شرایط مناسبی برخوردار می باشند ثبت آسان: معاون اول قوه قضاییه از نهایی شدن دستورالعمل فعالیت بخش‎های مختلف قضایی در روزهای دوركاری به‎دلیل انتشار كرونا اطلاع داد و تاكید كرد كه با اجرای این شیوه‎نامه، تحوّل مهمی در توسعه نظام قضایی الكترونیك رخ خواهد داد.


به گزارش ثبت آسان به نقل از مركز رسانه قوه قضائیه، حجت‎الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه‎ای كه در اولین نشست شورای روسای دادگستری‎ و دادستان‎های مراكز استان‎های سراسر كشور سخن می‎گفت، به تشریح تدابیر قوه قضاییه برای مقابله با گسترش ویروس كرونا پرداخت و یكی از این اقدامات را برگزاری مجازی جلسه با روسای دادگستری‎ها و دادستان‎ها عنوان نمود.
معاون اول قوه قضاییه همینطور با اشاره به تدابیر و اقداماتی كه در اعطای مرخصی به بیشتر از یكصد هزار زندانی و حفظ بهداشت زندان‎ها صورت گرفته، متذكر شد كه با این اقدامات اصولی و به‎موقع، امروز زندان‎ها از شرایط مناسبی برخوردار می باشند.
ایشان در ادامه از نهایی شدن دستورالعمل 22 بندی برای نحوه فعالیت بخش‎های ستادی و صف دستگاه قضایی متناسب با تصمیمات ستاد ملّی مقابله با كرونا اطلاع داد و با بیان این‎كه این شیوه‎نامه بعد از تأیید رئیس قوه قضاییه ابلاغ می‎شود، به تشریح برخی موارد مهم آن پرداخت.
«دوركاری یك‎سوم نیروها»، «اجرای طرح فاصله‎گذاری برای آن‎دسته از همكارانی كه حضورشان در ادارات الزامی است»، «استفاده از ابزارهای نوین ارتباطی در تمامی فرایندهای قضایی» و «تعیین نحوه حضور طرفین دعوا در دادسراها و دادگاه‎ها» همچون بندهای مندرج در این دستورالعمل است.
در این دستورالعمل همینطور «شیوه محاكمه متهمانی كه بازداشت موقت هستند» تعیین شده و «ایجاد پیشخوان قضایی برای اطلاع‎رسانی به طرفین دعوا وهمچنین راهنمایی مراجعان در جهت رعایت ضوابط بهداشتی» و «استفاده از ظرفیت‎های قانونی همچون تعیین مجازات جایگزین و تعلیق و تعویق مجازات و اجرای احكام برای كاهش جعیت كیفری» هم مورد تاكید قرار گرفته است.
به قول معاون اول قوه قضاییه، اجرای این شیوه‎نامه گام بزرگی در جهت تحوّل قضایی و توسعه نظام الكترونیك در دستگاه قضا و برای ارتقاء كیفی خدمات و فعالیت‎های آینده دستگاه قضایی بسیار راهگشا خواهد بود.
منبع:

1399/01/20
23:07:31
5.0 / 5
3626
تگهای خبر: توسعه , خدمات , دادسرا , رئیس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است