بررسی تفریغ بودجه ۹۷ در كمیته محاسبات عمومی

حسینی: منتظر گزارش مكتوب بانك مركزی درباره ارز دولتی هستیم

حسینی: منتظر گزارش مكتوب بانك مركزی درباره ارز دولتی هستیم ثبت آسان: رئیس كمیته محاسبات عمومی كمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با اشاره به بررسی گزارش تفریغ بودجه ۹۷ در این كمیته و موضوع ارز 4۲۰۰ تومانی از بررسی این مساله با حضور مسئولین مربوطه آگاهی داد و اظهار داشت كه مقرر است گزارش مكتوب بانك مركزی در این زمینه به كمیته ارائه شود.


محمد حسینی در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: کمیته محاسبات عمومی کمیسیون برنامه و بودجه در هفته جاری بررسی گزارش تفریغ بودجه ۹۷ را در دستور کار قرار داد، ما در جلسات خود موضوع ۴.۸ میلیارد دلار ارز ۴۲۰۰ تومانی و حقوق و مزایای کارکنان را مورد بررسی قرار دادیم و مقرر است این جلسات هفته آینده نیز جهت بررسی ماده واحده و منابع و مصارف ادامه داشته باشد تا نهایتا روز سه شنبه گزارش را جمع بندی و تقدیم کمیسیون نماییم.
وی ادامه داد: در مورد ارز ۴۲۰۰ تومانی گزارش دیوان محاسبات و شیوه رسیدگی برای گمرک، بانک مرکزی و وزارت صنعت، معدن و تجارت مشخص و قرار شد بانک مرکزی گزارش مکتوبی را به کمیته ارائه کند که در همین راستا با معاونت ارزی بانک مرکزی مکاتبه کردیم.
نماینده مردم تفرش در مجلس افزود: آنچه در این جلسات گفته شد این است که احتمال دارد از تاریخ تحریر گزارش تا امروز قسمتی از عدم ایفای تعهد واریز شده باشد یا برخی کالاها وارد شده باشد و به سبب نقص مدارک بعنوان کالای در جریان اظهار در گمرک باقی مانده باشد و یا اینکه قسمتی از آن مربوط به خدمات و مباحث دیگر باشد که اینها برای شفاف شدن گزارش است و ما منتظر ارائه گزارش مکتوب بانک مرکزی هستیم که تا یکی دو روز آینده ارائه خواهد شد.
حسینی افزود: آنچه طبق گزارش دیوان محاسبات عنوان شد که عدد بزرگی ارز از شروع سال ۹۷ وجود دارد که به تعهدات مربوطه به آن عمل نشده و کالاهای مورد نیاز به کشور وارد نشده همچنان باقیست. همکاران دیوان محاسبات با دادستان تهران هم دراین زمینه جلساتی داشتند و عنوان شد که برخی از افرادی که کالا وارد کردند اشخاص حقیقی و غیر دولتی هستند که برمبنای اعلام بانک مرکزی پرونده آنها در قوه قضاییه مطرح و در حال پیگیری است.
منبع:

1399/02/09
23:33:38
5.0 / 5
3304
تگهای خبر: بانك , خدمات , صنعت , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است