رئیس نمایندگی وزارت امور خارجه در شمال و شرق كشور:

توسعه روابط با كشورهای همسایه

توسعه روابط با كشورهای همسایه به گزارش ثبت آسان رئیس نمایندگی وزارت امور خارجه در شمال و شرق كشور اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران همواره خواهان توسعه پایدار و دراز مدت همكاری در حوزه های مختلف با كشورهای همسایه با اولویت برنامه های اقتصادی بوده است.


غلامعباس ارباب خالص روز شنبه در سفر به شهرستان تایباد و گمرك اسلام قلعه كشور افغانستان طی گفت و گو با خبرنگار ایرنا اضافه كرد: همجواری استان خراسان رضوی با كشور افغانستان عاملی برای توسعه روابط اقتصادی، سیاسی و فرهنگی بین ایران و افغانستان است كه باعث جلب حمایت سرمایه گذاران و تجار 2 كشور می گردد.
وی اظهار نمود: جمهوری اسلامی ایران همواره نگاه كمك و توسعه روابط با كشورهای منطقه داشته و بر مبنای آمار عرضه شده تجاری، بازار هدف محصولات و كالاهای استان خراسان رضوی، كشور افغانستان بویژه شهر هرات می باشد.
وی اظهار داشت: با عنایت به اینكه بخش عمده نیازهای كشور افغانستان از استان خراسان رضوی تامین می گردد می توان از این ظرفیت به بهترین شكل برای افزایش تعاملات بین 2 كشور بویژه در حوزه های اقتصادی بهره برد.
ارباب خالص اضافه كرد: هم اكنون بیش از 57 درصد كالاهای صادر شده استان خراسان رضوی از گمرك دوغارون به كشور افغانستان صادر می گردد كه این نشان از قدمت بسیار این گمرك دارد بنابراین مسئولین باید برای فراهم شدن بستر صادرات در این خطه مرزی نگاه ویژه ای داشته باشند.
وی به نقش و حضور سرمایه گذاران در مناطق مرزی اشاره كرد و اظهار داشت: باید فضا و بستر لازم برای حضور آنان در كشور فراهم گردد زیرا امروز رقابت اصلی در دنیا، رقابت در جلب سرمایه گذاران است.
هیات 20 نفره از فعالان اقتصادی استان خراسان رضوی با هدف تسهیل در تردد رانندگان ایران و افغانستان به گمرك اسلام قلعه در كشور افغانستان سفر كردند.
استان خراسان رضوی 300 كیلومتر مرز مشترك با كشور افغانستان دارد كه 90 كیلومتر آن در شهرستان تایباد واقع است.
شهرستان تایباد در 225 كیلومتری جنوب شرقی مشهد قرار دارد.


 

1396/09/18
01:19:00
5.0 / 5
5382
تگهای خبر: اقتصاد , سرمایه , كالا , گمرك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است