سرپرست معاونت سلامت، اصلاح و تربیت سازمان زندان ها از بازداشتگاه اوین بازدید كرد

سرپرست معاونت سلامت، اصلاح و تربیت سازمان زندان ها از بازداشتگاه اوین بازدید كرد سرپرست معاونت سلامت، اصلاح و تربیت سازمان زندان های كشور در بازدید از بازداشتگاه اوین بر توسعه و تعمیق كار فرهنگی پیرامون اصلاح و تربیت زندانیان تاكید كرد.به گزارش ثبت آسان به نقل از ایسنا، در این بازدید که مدیرکل زندان های استان تهران و مدیر بازداشتگاه اوین نیز حضور داشتند، سید عباس جوهری سرپرست معاونت سلامت، اصلاح و تربیت سازمان زندان های کشور، بسترسازی مناسب اصلاحی و فرهنگی درنظام زندانبانی را یک اولویت مهم دانست و اظهار داشت: کار در زندان کار سخت و طاقت فرساست، لیکن با وجود همه سختی ها با توکل بر خدا، ان شاءالله بتوانیم پرستاران خوبی باشیم و در تحقق فرمایش مقام معظم رهبری در خصوص آموزشگاه نیکی بودن زندان سهمی داشته باشیم.

وی با تقدیر از کوشش های صورت گرفته در زمینه ایجاد زمینه های مناسب تربیتی اظهار داشت: هدف اساسی در نظام زندانبانی اسلامی، ایجاد بستر مناسب اصلاحی و تربیتی و فراهم کرون زمینه بازگشت مفید و موثر مددجویان به جامعه است.

جوهری در ادامه بر توسعه و تعمیق کار فرهنگی پیرامون اصلاح و تربیت زندانیان تاکید کرده، گفت: از آنجائیکه مجازات زندان بعنوان یک محدودیت اجتماعی تلقی می شود پس اهمیت اجرای پروسه فرهنگی و اصلاح و تربیت در آن بیش از هر موضوع دیگری احساس می گردد.

وی هدف از اجرای برنامه های بازپروری و فرهنگی در زندان های کشور را بازگشت سعادتمندانه زندانیان به جامعه و با اهمیت تر از آن عدم بازگشت به چرخه جرم عنوان نمود و آنرا از افتخارات زندانبانی اسلامی به شمار آورد.

وی اشاره کرد: رفتار با زندانیان می بایست برمبنای موازین شرع و قانون و با رعایت اخلاق اسلامی و حفظ شان و کرامت انسان ها باشد.

همچنین در این دیدار، سید حشمت الله حیات الغیب مدیر کل زندان های استان تهران اظهار داشت: برمبنای تحقیقات صورت گرفته، بیشتر افرادی که مرتکب جرم می شوند از سطح تحصیلی پایین برخوردار بوده، یا شغل مناسبی ندارند.

وی اشاره کرد: بر همین اساس، گسترش و ارتقای آموزش های فرهنگی، تربیتی، تحصیلی، ورزشی و فنی حرفه ای از اهمیت بالایی برخوردارست و اهم برنامه های زندان ها را تشکیل می دهد.

وی اضافه کرد: در هیچ کدام از مدارکی که معتبر هستند و به زندانی ارائه می شود، نامی از زندان برده نشده، وی می تواند بعد از آزادی با دریافت وام خوداشتغالی توسط مرکز مراقبت پس از خروج وارد بازار کار و کسب حلال شود.

براساس این گزارش، سرپرست معاونت سلامت سازمان زندان ها در ادامه از اندرزگاهها، کارگاه های اشتغال و حرفه آموزی، کتابخانه و دارالقران این مرکز بازدید و ضمن دیدار با مددجویان با برخی از آنها پیرامون خواسته ها و مشکلاتشان به گفتگو نشست.
1399/05/14
14:20:21
5.0 / 5
2320
تگهای خبر: اشتغال , بازار , توسعه , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است