برگزاری جلسه دادرسی الكترونیكی بین دادگستری تهران و زندان مشهد

برگزاری جلسه دادرسی الكترونیكی بین دادگستری تهران و زندان مشهد ثبت آسان: جلسه دادرسی الكترونیكی به پرونده كلاهبرداری بین دادگستری تهران و زندان مشهد اجرا شد.به گزارش ثبت آسان به نقل از روابط عمومی و رسانه دادگستری کل استان تهران، در امتداد برنامه های تحولی دادگستری تهران؛ جلسه رسیدگی به یک پرونده کلاهبرداری از مجتمع قضایی ولیعصر تهران با زندان مرکزی مشهد به صورت برخط انجام شد.

طی این جلسه دادگاه مجازی که به ارتکاب جرم مشارکت در کلاهبرداری مورد رسیدگی قرار گرفت، بوسیله ارتباط الکترونیک امن و تحت شبکه داخلی قوه قضائیه با حضور شاکی و متهم، مستقر در زندان مرکزی مشهد انجام شد.

در ابتدای جلسه روح الله حسین زاده، رئیس شعبه 1024 کیفری دو تهران با بیان و تذکر مفاد و مقررات قانونی و تفهیم بهتان به متهم به استماع اظهارات طرفین پرونده پرداخت و به دنبال آن آخرین دفاع را از متهم ستاندن و در نهایت قرار تامین کیفری مربوطه را صادر نمود.

استفاده از سامانه های مخابراتی و کامپیوتری از مواردی است که در قانون آیین دادرسی کیفری جدید مورد تاکید قرار گرفته و استناد قانونی استفاده از ویدئو کنفرانس در برگزاری جلسات دادگاه به مواد ۱۷۵ و ۶۵۹ قانون آیین دادرسی کیفری و همین طور ماده ۲۵ بخشنامه نحوه استفاده از سامانه های کامپیوتری و مخابراتی باز می گردد.

منبع:

1399/05/26
14:11:36
5.0 / 5
2353
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است