دادستان كل كشور:

پرونده ترور شهید سلیمانی تا زمان انتقام گرفتن بسته نمی گردد

پرونده ترور شهید سلیمانی تا زمان انتقام گرفتن بسته نمی گردد دادستان كل كشور با اعلان اینكه یكی از جنایت های فاحش آمریكا به شهادت رساندن سردار سلیمانی بود، اظهار داشت: پرونده ترور شهید سلیمانی تا زمان انتقام گرفتن از مسببان این جنایت بسته نخواهد شد.به گزارش ثبت آسان به نقل از مهر، حجت الاسلام محمد جعفر منتظری بامداد چهارشنبه در آئین تکریم و معارفه دادستان عمومی و انقلاب بیرجند که به صورت ویدئو کنفرانسی برگزار شد، با اشاره به چهلمین سالگرد دفاع مقدس اظهار نمود: مرور خاطرات دفاع مقدس برای ما و نسل آینده بی گمان در حل مشکلات راهگشا خواهد بود.
وی با اشاره به لزوم دشمن شناسی بیان کرد: آمریکا در سال ۵۹ برای شکست انقلاب و تجزیه کشور، صدام را برای حمله نظامی به ایران تحریک کرد اما با رهبری امام (ره) و جانفشانی جوانان این نقشه دشمن با شکست فاحش رو به رو شد.
حجت الاسلام منتظری افزود: امروزه دشمن با تحریم اقتصادی قصد لطمه زدن به کشور و انقلاب را دارد.
وی با اعلان اینکه یکی از جنایت های فاحش آمریکا به شهادت رساندن سردار سلیمانی بود، اضافه کرد: پرونده شهید سلیمانی تا زمان انتقام گرفتن از مسببان این جنایت بسته نخواهد شد.
دادستان کل کشور با اعلان اینکه امروزه دشمن در عرصه سیاسی در سازمان ملل نیز با شکست رو به رو شده است، اظهار داشت: فشارهای دشمن ثمری جز قوی تر شدن مردم ما نخواهد داشت و ما نیز با همدلی مسیر خودرا ادامه خواهیم داد.
برخورد قاطعانه با مفاسد
حجت الاسلام منتظری اظهار نمود: یکی از اولویت های ما در قوه قضائیه بحث تحول در قوه است که دادستان ها دراین زمینه مسئولیت دارند.
وی با اعلان اینکه تحول در قوه قضائیه باید از درون آغاز شود، بیان کرد: باید درون دستگاه قضایی را از هرگونه لطمه و فساد صیانت کرده و قاطعانه بدون چشم پوشی با هر گونه فساد برخورد نماییم.
دادستان کل کشور افزود: رسیدگی به شکایات تنها یکی از وظایف دادستان است در صورتیکه وی بعنوان مدعی العموم مسئولیت های مختلفی دارد.
حجت الاسلام منتظری خطاب به دادستان ها اظهار داشت: مسئولیت های خودرا در وهله اول به درستی شناخته و سپس با برنامه ریزی در امتداد رسیدن به آن گام بردارید.
وی اظهار نمود: تکریم ارباب رجوع خصوصاً کسانی که قدرت مالی کافی ندارند از مهمترین وظایف دادستان است.
دادستان کل کشور افزود: نظارت مستمر بر دادسراهای شهرستان ها از طرف دادستان مرکز استان، نظارت فیزیکی و الکترونیکی برای شناخت لطمه ها، و صیانت از حقوق عامه از مهمترین وظایف دادستان ها است.
ورود جدی برای حل مشکلات واحدهای تولیدی
وی اضافه کرد: دادستان ها در امتداد حل مشکلات واحدهای تولیدی و کارخانه ها در شرایط فعلی به صورت جدی ورود پیدا کنند.
حجت الاسلام منتظری اظهار داشت: ضمن اینکه باید در امتداد کاهش جمعیت زندان ها قدم برداریم ولی با کسانی که بی نظمی در امنیت کشور ایجاد می کنند، به صورت قاطعانه برخورد می نماییم.
وی تصریح کرد: کوشش برای باز اجتماعی کردن زندانیان نیز از دیگر مسئولیت ها است.
وی اظهار داشت: به همکارانم در خراسان جنوبی بابت همه تلاش ها در امتداد انجام تکالیف خسته نباشید عرض می کنم.
دادستان کل کشور بیان کرد: انجام تکالیف و مسئولیت در محاکم باتوجه به تراکم جمعیت در شرایط کرونایی اقدامی ایثارگرانه است.
حجت الاسلام منتظری افزود: تمایل قلبی برای حضور در میان مردم خراسان جنوبی به بهانه مراسم تکریم و معارفه دادستان بیرجند را داشتم ولی محدودیت های کرونایی این افتخار را از ما گرفت.
وی با تاکید و تعامل بیشتر در مجموعه دادگستری اضافه کرد: امروز حجت الاسلام نسائی را بعنوان دادستان مرکز خراسان جنوبی معرفی می کنم که به خوبی با استان آشنایی دارند.
دادستان کل کشور اظهار داشت: آقای مقدس دادستان سابق مرکز استان در سنگر دیگری در خراسان جنوبی به مردم خدمت خواهند کرد.

1399/07/04
20:27:02
5.0 / 5
1457
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است