سرپرست شوراهای حل اختلاف فارس خبر داد:

عفو محكوم به اعدام، ۱۴ سال پس از صدور حكم

عفو محكوم به اعدام، ۱۴ سال پس از صدور حكم فارس سرپرست شوراهای حل اختلاف فارس اظهار داشت: با تلاش اعضای شورای حل اختلاف شعبه جنت شهر داراب، جوان 18 ساله ای كه فروردین ماه سال 85 طی یك درگیری، یك نفر را كشته بود، با عفو خانواده از اعدام رهایی یافت.


حجت الاسلام توانی دوشنبه ۱۴ مهر در تشریح جزئیات این پرونده، اظهار داشت: حدود ۱۴سال پیش در شهرستان داراب، به دنبال یک درگیری یک جوان با سلاح گرم به قتل رسید و پرونده در دستگاه قضایی به جریان افتاد.
به گزارش ثبت آسان به نقل از روابط عمومی شورای حل اختلاف فارس، توانی اضافه کرد: بعد از تشکیل پرونده و پیموده شدن روند رسیدگی قضایی، رای به قصاص قاتل صادر و در دیوان عالی نیز تایید شد.
سرپرست شوراهای حل اختلاف فارس افزود: بعد از آن شورای حل اختلاف داراب با همراهی امام جمعه، معتمدین محلی و سفیران صلح و دوستی کشور به پرونده ورود کرده و با برگزاری جلسات گوناگون زمینه صلح و سازش و فصل خصومت را فراهم کردند.
توانی اعلام نمود: سرانجام بعد از مذاکرات و تلاش فراوان اعضای شعبه جنت شهر داراب، خانواده مقتول رضایت داده و با حضور در دفتر شعبه رضایت بی قید و شرط خودرا به احترام امام حسین و ائمه اطهار اعلام و اولیای دم از قصاص صرفه نظر کردند.
سرپرست شوراهای حل اختلاف فارس اظهار داشت: اعضا و کارکنان شوراهای حل اختلاف استان تمام تلاش خودرا برای جلب رضایت شاکی به کار می بندند تا در امتداد عمل به کلام الهی جان یک هموطن مسلمان را نجات دهند.1399/07/15
11:48:25
5.0 / 5
1736
تگهای خبر: سرپرست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است