رئیس سازمان ثبت اسناد و املاك كشور مطرح كرد

رعایت شئونات حرفه ای برای كلیه سردفتران و دفتریاران ضروریست

رعایت شئونات حرفه ای برای كلیه سردفتران و دفتریاران ضروریست رئیس سازمان ثبت اسناد و املاك كشور اظهار داشت: دفاتر اسناد رسمی یك امر حاكمیتی را بر عهده دارند بنابراین رعایت شئونات حرفه ای برای كلیه اعضاء در جهت حفظ شأن و جایگاه قشر عظیم سردفتران و دفتریاران ضروریست و نباید اجازه داده شود بعضی از افراد سردفترنما با اعمال و رفتار خود در فضای حقیقی یا مجازی به حیثیت این قشر شریف و مورد اعتماد مردم خدشه وارد نمایند.به گزارش ثبت آسان به نقل از ایسنا، به نقل از سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، ذبیح الله خدائیان در دیدار با اعضای هیئت مدیره شورایعالی سردفتران کشور ضمن تسلیت ایام عزاداری ابا عبدالله الحسین و فرا رسیدن اربعین حسینی، اظهار داشت: جامعه سردفتری یک نهاد مردمی و به شکلی یک نهاد حاکمیتی است و ما کمتر نهادی را با این خصوصیت و قدمت می شناسیم که مردم به آن اعتماد دارند و وظیفه داریم در جهت اعتلای این نهاد و بهره گیری از ظرفیت آن در امور حاکمیتی حرکت نماییم.

خدائیان با اشاره به اینکه سازمان ثبت باید به سمت هوشمندسازی حرکت نماید اضافه کرد: تمام کارهای سازمان ثبت قابلیت هوشمندسازی دارد و با انجام این کار موجبات تسهیل و تسریع در امور مردم فراهم می شود.

رئیس سازمان ثبت اسناد با بیان این که دفاتر اسناد رسمی مهمترین نهادی هستند که در تحقق این مهم باید با سازمان ثبت همکاری لازم را داشته باشند یادآوری کرد: دفاتر اسناد رسمی باید با استفاده از تکنولوژی های جدید به شکلی عمل کنند که کلیه امور مردم را به صورت الکترونیکی انجام دهند چونکه این اقدام ضمن اینکه باعث تسریع در انجام امور مردم می شود، موجبات کاهش هزینه ها و نظارت الکترونیکی بر عملکرد آنها را فراهم می آورد و مانع سو استفاده افراد فرصت طلب می شود.

وی اضافه کرد: سازمان ثبت کوشیده در بحث برون سپاری ها حداکثر استفاده را از ظرفیت دفاتر اسناد رسمی ببرد ولی در کنار این کارها دفاتر هم باید شیوه های خویش را به روز کنند و نهایت همکاری را داشته باشند.

وی در مورد اصلاح و تنقیح قوانین و مقررات هم تصریح کرد: این کار از راه هیئتی مشورتی متشکل از کارشناسان سازمان، اساتید دانشگاه و تعدادی از قضات و مشارکت پژوهشگاه قوه قضائیه در حال پیگیری است.

خدائیان با اشاره به پیشنهاد اصلاح آیین نامه دفاتر اسناد رسمی اظهار نمود: هدف از پیشنهاد اصلاح آیین نامه به روزرسانی آیین نامه فعلی و تجمیع آیین نامه ها و نظام نامه های مختلفی بود که ضمن قدیمی بودن، خیلی از مواد آنها منسوخ یا متروک بوده اند.

وی یادآوری کرد: مبحث برون سپاری بعضی از امور به دفترخانه ها، تجهیز دفترخانه ها به تکنولوژی های جدید، متناسب سازی های انتظامی، تنقیح صریح برخی مقررات از اهداف اصلاح آیین نامه می باشند.

خدائیان خطاب به شورایعالی سردفتران اظهار داشت: دفاتر اسناد رسمی یک امر حاکمیتی را بر عهده دارند بنابراین رعایت شئونات حرفه ای برای کلیه اعضاء در جهت حفظ شأن و جایگاه قشر عظیم سردفتران و دفتریاران ضروریست و نباید اجازه داده شود بعضی از افراد سردفترنما با اعمال و رفتار خود در فضای حقیقی یا مجازی به حیثیت این قشر شریف و مورد اعتماد مردم خدشه وارد نمایند.

در این نشست که معاون امور اسناد و جمعی دیگر از مسئولین این معاونت هم حضور داشتند، ذبیح الله خدائیان از آنان خواست تا مسائل و مشکلات مطرح شده از سوی نمایندگان جامعه سردفتری را تا حصول نتیجه پیگیری نمایند.

در ابتدای این نشست اعضای هیئت مدیره شورایعالی سردفتری کشور مسائل، مشکلات و دیدگاه های خویش را با رئیس سازمان ثبت در بین گذاشتند.
1399/07/16
21:46:11
5.0 / 5
1770
تگهای خبر: ثبت , رئیس , سازمان , كارشناس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است