با هدف توسعه اشتغال و حرفه آموزی در زندان ها انجام شد

انعقاد تفاهم نامه همكاری سازمان زندان ها و سازمان میراث فرهنگی

انعقاد تفاهم نامه همكاری سازمان زندان ها و سازمان میراث فرهنگی به گزارش ثبت آسان تفاهم نامه همكاریهای مشترك سازمان زندان ها و وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با هدف توسعه اشتغال و حرفه آموزی در زندان ها و توانمندسازی زندانیان به امضا رسید.به گزارش ثبت آسان به نقل از سازمان زندان ها، سیدعباس جوهری سرپرست معاونت سلامت، اصلاح و تربیت سازمان زندان ها در جلسه امضای این تفاهم نامه اظهار داشت: اشتغال و حرفه آموزی زندانیان با نرخ بازگشت مجدد به زندان رابطه معنادار دارد.

وی خاطرنشان کرد: در هر مرکزی که به اشتغال و حرفه آموزی زندانیان تاکید گردیده است نرخ بازگشت مجدد به زندان به میزان قابل توجهی کاهش یافته است.

سرپرست معاونت سلامت، اصلاح و تربیت سازمان زندان ها تصریح کرد: در دور جدید مدیریتی در کنار توجه به امنیت زندان ها، توجه ویژه ای به اصلاح و تربیت زندانیان و اجرای فعالیتهای فرهنگی گردیده است.

جوهری افزود: توسعه همکاری با نهادهای متولی و صاحب دانش همچون صنایع دستی در جهت نگاه اصلاحی و تربیتی در زندان ها و مقدمه ای برای رسیدن به نقطه مطلوب و هدفگذاری اصلی در این حوزه است.

وی با اشاره به اینکه ظرفیت های لازم را برای مشارکت گروه های مختلف برای توسعه فعالیتهای اصلاحی و تربیتی در زندان ها فراهم کردیم، اظهار داشت: معتقد هستیم برای بازاجتماعی نمودن زندانیان باید از همه ظرفیت ها و ابزارها استفاده نماییم.

وی تصریح کرد: استفاده از ظرفیت دستگاه های متولی در حوزه اشتغال، یکی از اولویت های اصلی در بحث اشتغال و حرفه آموزی است.

معاون سلامت اصلاح و تربیت سازمان زندان ها در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه پارسال ۸۷هزار نفر در دوره های مختلف مهارت آموزی در زندان های کشور شرکت کردند اظهار داشت: پارسال و با کمک سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری موفق شدیم ۱۳هزار زندانی را تحت آموزش های مهارتی در حوزه صنایع دستی و هنرهای سنتی قرار دهیم.

وی در بخش پایانی سخنان خود اضافه کرد: باوجود وجود شرایط کرونا خوشبختانه با اجرای شیوه نامه های بهداشتی در زندان ها و مراکز تامینی و تربیتی فعالیتهای اشتغال و حرفه آموزی در زندان ها دایر است.

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی وزرات میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی هم در این نشست با اشاره به نقش اشتغال در زندگی افراد بخصوص زندانیان امضای این تفاهم نامه را گامی در برای کمک به اصلاح زندانیان و معاش خانواده های آنان عنوان نمود.

محمودیان اظهار داشت: در بازدیدهایی که از برخی از زندان های کشور داشتیم شاهد اقدامات خوب در حوزه اشتغال و حرفه آموزی بودیم و امیدوارم با توسعه همکاری ها بتوانیم در این حوزه هم افزایی خوبی داشته باشیم.

وی اضافه کرد: طبق بررسی ها و آمارهای موجود اشتغال در بخش صنایع دستی و هنرهای سنتی مورد توجه و علاقه خیلی از زندانیان است و ما تلاش می نماییم در این حوزه گام های اثربخشی برای پشتیبانی از زندانیان و خانواده های آنان برداریم.

بر اساس این گزارش، سازمان زندان ها در حوزه حرفه آموزی، تفاهم نامه هایی با سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، وزارت جهاد کشاورزی و وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی دارد.

در این تفاهم نامه بر توسعه همکاریهای متقابل در زمینه تأمین نیروی انسانی، برگزاری کلاس های آموزشی و توانمند سازی زندانیان، ایجاد ظرفیت های فروش محصولات تولیدی زندانیان و... اشاره شده است.

منبع:

1399/08/01
21:44:03
5.0 / 5
1642
تگهای خبر: اشتغال , توسعه , تولید , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است