ممنوعیت ثبت برند برای وسایل پزشكی وارداتی

ممنوعیت ثبت برند برای وسایل پزشكی وارداتی به گزارش ثبت آسان، به نقل از آنا مدیر كل نظارت بر تجهیزات و ملزومات پزشكی سازمان غذا و دارو، ثبت برند اختصاصی وسیله پزشكی وارداتی را ممنوع اعلام كرد.


محمود بیگلر، مدیر كل نظارت بر تجهیزات و ملزومات پزشكی سازمان غذا و دارو ضمن اشاره به عدم ثبت وسیله پزشكی وارداتی با برند اختصاصی گفت: دریافت درخواست ثبت وسیله پزشكی با برند اصلی كمپانی در این اداره كل صرفا بر اساس تعهدنامه كمپانی در خصوص اصلی بودن برند قابل انجام است و در صورت مشاهده مغایرت و اظهار خلاف واقع وسیله پزشكی نه تنها ثبت نخواهد شد و بلكه ابطال شده و مسئولیت آن نیز در هر مرحله به عهده نماینده است.
بیگلر اضافه كرد: شركت‌های تولید كننده خارجی مجاز به درج نام نماینده داخلی «تحت عنوان نماینده یا توزیع كننده» در برچسب محصول هستند.
وی همچنین در خصوص ثبت وسیله پزشكی با برندهای اختصاصی كه سابقه وارداتشان به گذشته بر می‌گردد و مغایرتی كه با دستوالعمل اخیر پیدا می‌كند تصریح كرد: در این باره جای نگرانی وجود ندارد و از زمان ابلاغ این بخشنامه مدت 4 ماه به شركت‌ها فرصت داده خواهد شد تا برند اصلی سازنده را ثبت و جایگزین می‌كند.
این مقام مسئول در سازمان غذا و دارو افزود: بعد از اتمام مدت زمان تعیین شده؛ IRC‌های صادره برای برندهای اختصاصی غیر فعال می‌شود و برای آن دسته از وسایلی كه دارای قیمت مصوب است با توجه به سوابق واردات و به منظور خودداری از ایجاد وقفه در فرایند فروش شركت و تامین نیاز بازار، قیمت‌های مصوب شده برای شركت‌ها به مدت 8 ماه پس از آخرین ورود قابل نمایش خواهد بود.
1396/04/26
17:59:16
5.0 / 5
6116
تگهای خبر: ثبت , شركت , صادرات , واردات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است