رئیس سازمان بازرسی كل كشور:

تخریب آلونك در بندرعباس غیرقانونی بود

تخریب آلونك در بندرعباس غیرقانونی بود رئیس سازمان بازرسی كل كشور توضیحاتی را پیرامون افزایش قیمت مرغ و تخریب یك آلونك در بندرعباس ارائه نمود.


به گزارش ثبت آسان به نقل از مهر، رئیس سازمان بازرسی کل کشور در جلسه شورایعالی مسؤلان قضائی ضمن اشاره به دستور رئیس قوه قضائیه در خصوص ایجاد واحد واکنش سریع در بخش های مختلف نظارتی و قضائی دستگاه قضا برای رسیدگی به موضوعاتی که به علت برخی حساسیت های اجتماعی باید با فوریت پیگیری شوند، عنوان کرد: در مبحث تخریب آلونک در بندرعباس، اداره کل بازرسی استان به صورت شبانه شهردار و ۱۳ نفر از افراد دخیل و در رابطه با این مورد را دعوت کرد و مبحث مورد بررسی قرار گرفت.

حجت الاسلام درویشیان تصریح کرد: در جریان بررسی این مورد مشخص شد که اقدام صورت گرفته از جانب مأموران شهرداری برای تخریب این آلونک، هیچیک از تشریفات قانونی نظیر کسب مجوز مقام قضائی یا حضور نیروی انتظامی را طی نکرده که این کار واجد وصف کیفری تشخیص داده شده و برخورد قانونی با مقصران حادثه در دستور کار قرار گرفته است.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور ضمن اشاره به افزایش قیمت مرغ از ۲۳ به ۳۵ هزار تومان در ایام اخیر، اعلام نمود: از آغاز سال چندین گزارش اخطار به بخش های مربوطه عرضه شده و راهکارهای کارشناسی کنترل و کاهش قیمت مرغ هم در این گزارش ها به مسؤلان مربوطه پیشنهاد شده است.

حجت الاسلام درویشیان اضافه کرد: یکی از علل این افزایش قیمت کمبود نهاده ها بود که مقدار قابل توجهی از آن در گمرک رسوب کرده بود که هفته گذشته با پیگیری ها ترخیص شد. عدم افزایش قیمت جوجه یک روزه با وجود افزایش قیمت مرغ هم عملاً تولید این محصول را به شدت کاهش داده که همین مسأله باعث افزایش قیمت شده است.

تعیین تعرفه خدمات دندانپزشکی در بخش خصوصی

رئیس سازمان بازرسی کل کشور در بخش دیگری از سخنانش ضمن اشاره به تکلیف قانون برنامه برای تعیین تعرفه خدمات دندانپزشکی بخش های غیردولتی و خصوصی اعلام نمود: عدم اجرای بند الف احکام دائمی برنامه بعنوان یک ترک‎فعل مورد پیگیری قرار گرفت و با اقدامات این سازمان شورایعالی بیمه سلامت در وزارت بهداشت در تاریخ چهاردهم مرداد ماه مبادرت به تصویب تعرفه مذکور کرده که هیأت وزیران ۲۵ آبان آنرا تأیید و اول آذر ماه برای اجرا ابلاغ کرده است.

حجت الاسلام درویشیان تصریح کرد که تعیین این تعرفه، نتیجه بسیار مهمی برای تسهیل درمان دندان افراد کم درآمد خواهد داشت.

آغاز بررسی ادعای آزمایش داورهای خارجی بر روی ۳ هزار بیمار ایرانی

ایشان در ادامه از بررسی «ادعای آزمایش برخی داروهای وارداتی بر روی ۳ هزار نفر از مبتلایان به کرونا در کشور» اطلاع داد و اظهار داشت: بر مبنای بررسی های صورت گرفته از جانب سازمان بازرسی در یک طرح تحقیقاتی با نظارت سازمان بهداشت جهانی ۳۰ کشور با بیشتر از ۱۱ هزار بیمار کرونایی مورد مطالعه قرار گرفته اند که تحقیق درباره حضور ایران در میان این کشورها، نحوه عقد قرارداد احتمالی با سازمان بهداشت جهانی و رعایت یا عدم رعایت اصول اخلاق پزشکی همچون اطلاع بیمار در هنگام تحقیقات، نحوه دریافت و هزینه‎کرد اعتبارات احتمالی در ارتباط با طرح و شفافیت آن در دستور کار قرار دارد.


منبع:

1399/09/04
16:18:49
5.0 / 5
1507
تگهای خبر: اداره , بیمه , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است