قائم مقام رییس كل دادگستری تهران؛

زندانیان دارای بدهی یا ردمال كمتر از ۲۰میلیون، اندك هستند

زندانیان دارای بدهی یا ردمال كمتر از ۲۰میلیون، اندك هستند قائم مقام رئیس كل دادگستری تهران اظهار داشت: هم اكنون تعداد زندانیانی كه در تهران به پرداخت بدهی، ردمال یا جریمه كمتر از بیست میلیون تومان محكوم شده اند، اندك هستند.


به گزارش ثبت آسان به نقل از مهر، مسعود ستایشی، قائم مقام رئیس کل دادگستری تهران اظهار داشت: با راه اندازی دادسراهای الکترونیک و عدم اعزام زندانی به مراجع قضایی، در مرحله اول پرونده ها سریع تر بررسی شده و در مرحله بعد امنیت زندان ها، ارتقاء پیدا کرده و در نهایت از صرف هزینه و زمان جلوگیری خواهد شد. وی ادامه داد: برنامه جامع فرایند هوشمند اجرای احکام تدوین شده و به صورت پایلوت در تهران برای اجرای دستور ریاست قوه قضاییه و بهبود شرایط رسیدگی به پرونده ها و پایش زندانیان اجرا می شود. ستایشی خاطرنشان کرد: طبق گزارش های مستند، مبحث عفو و رسیدگی به درخواست مرخصی زندانیان به روز شده که این امر حاکی از زحمات شبانه روزی قضات و هم همکاری مدیرکل زندان های استان تهران، کارکنان قضایی و مددکاری مجموعه دارد و فضا و ساختمان های مجهز در بازداشتگاه اوین، ندامتگاه های تهران بزرگ و زنان جهت شوراهای حل اختلاف، دفاتر قضایی و دادگاه و دادسرای عمومی و انقلاب راه اندازی شده است.

وی افزود: با اقدامات انجام شده، هم اکنون تعداد زندانیانی که در تهران به پرداخت بدهی، ردمال یا جریمه کمتر از بیست میلیون تومان محکوم شده اند، اندک هستند و در این راه، مبلغ یک میلیارد و سیصد میلیون تومان هم از راه ادارات اوقاف و شهرک های صنعتی برای آزادی زندانیان نیازمند اهدا شد که از راه انجمن پشتیبانی از زندانیان و اجراهای احکام به شکات پرداخت گردید.

1399/09/12
13:18:06
5.0 / 5
1365
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است