شكایت اعتماد ملی به دیوان عدالت اداری

شكایت اعتماد ملی به دیوان عدالت اداری رئیس دفتر سیاسی حزب اعتماد ملی اظهار داشت: حزب اعتماد ملی به دنبال ردصلاحیت دبیرکل و برخی از اعضای شورای مرکزی خود به دیوان عدالت اداری شکایت نمود.


رحیم ابوالحسنی در گفت و گو با ایسنا، ضمن اشاره به ردصلاحیت دبیرکل و برخی از اعضای اعتماد ملی در کمیسیون ماده ۱۰ احزاب، اظهار نمود: حزب به دیوان عدالت اداری شکایت کرده است؛ چونکه بدون دلیل و اتهامی اعضای حزب را ردصلاحیت کرده اند.
وی افزود: کمیسیون ماده ۱۰ در نامه ای به حزب ردصلاحیت ها را اعلام نموده است اما هیچ اتهامی درباره افراد ردصلاحیت شده بیان نکرده است.
پیش از این دبیرخانه کمیسیون ماده ۱۰ احزاب در اطلاعیه ای درباره ردصلاحیت اعضای حزب اعتماد ملی خاطرنشان کرد: برابر ماده ۱۰ قانون فعالیت احزاب و گروه های سیاسی (مصوب ۱۳۹۵)، «به منظور صدور پروانه جهت تشکیل حزب و نظارت بر فعالیت احزاب و انجمن های اقلیت های دینی و انجام وظایف تصریح شده در این قانون، کمیسیون احزاب به شرح زیر در وزارت کشور تشکیل می شود:
۱. نماینده دادستان کل کشور، نماینده رئیس قوه قضاییه، یک نماینده از میان دبیران کل احزاب ملی و یک نماینده از میان دبیران کل احزاب استانی دارای پروانه فعالیت (بدون حق رأی)، معاون سیاسی وزارت کشور و دو نماینده به انتخاب مجلس شورای اسلامی از بین نمایندگان داوطلب.
۲. چنان که از ترکیب کمیسیون هم آشکار است، کمیسیون ماده ۱۰ یک نهاد فراقوه ای است که تصمیمات آن بر مبنای رأی گیری از اعضا است. بدین معنا که هرگونه تصمیم گیری در کمیسیون ماده ۱۰ احزاب، منوط به تصویب در جلسات رسمی کمیسیون است و این تصمیمات با رأی گیری بین اعضاء و احراز اکثریت آرا و یا اجماع، رسمیت می یابد.1399/10/11
18:41:11
0.0 / 5
1461
تگهای خبر: رئیس , معاون , نظارت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است