آیت الله رئیسی در مراسم سالگرد شهید حاج قاسم :

عاملان ترور سردار سلیمانی دیگر امنیت نخواهند داشت

عاملان ترور سردار سلیمانی دیگر امنیت نخواهند داشت رئیس قوه قضائیه با اعلان اینکه اخراج قطعی آمریکایی ها از منطقه از جلوه های قطعی انتقام سخت خواهد بود، اظهار داشت: آمران و عاملان ترور سردار سلیمانی در هیچ جای دنیا امنیت نخواهند داشت.به گزارش ثبت آسان به نقل از مهر، آیت الله سید ابراهیم رئیسی رئیس قوه قضائیه امروز (جمعه) در اولین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس که در دانشگاه تهران برگزار شد، با اعلان اینکه یاد شهدای انقلاب اسلامی و مقاومت را گرامی می داریم، اظهار داشت: مقتدای ما، امام خامنه ای در تبیین شخصیت شهید سلیمانی فرموده بودند: «مکتب سلیمانی باید تبیین شود». مکتب سلیمانی در امتداد مکتب امام خمینی (ره) و عاشورا است.
وی اضافه کرد: بدین جهت باید ابعاد این مکتب برای نسل حاضر و آتی تبیین شود.
رئیس دستگاه قضا با اعلان اینکه کسی که همه وجود او آهنگ خدا دارد برای خدا حرکت و جهاد می کند، گفت: امام بزرگوار ما کتاب و سخن بسیار دارند و در جایگاه شخصیت متحول کننده و بوجود آورنده انقلاب عظیم بودند که فرمودند «عالم محضر خداست». اگر کسی پیش از هر چیز و پس از هر چیز خدایی حرکت نماید رمز زندگی او خواهد بود.
آیت الله رئیسی نخستین شاخصه مکتب سلیمانی را اخلاص این شهید دانست و با اعلان اینکه دومین شاخصه مهم سردار سلیمانی نیز بصیرت او است، اضافه کرد: کسی که بصیرت دارد دوست را می داند، دشمن و ترفندهای او را می شناسد و بصیرت در دین موضوع مهمی است که رهبر انقلاب بارها بر داشتن آن همگان را مورد تاکید قرار دادند و شهید سلیمانی بصیرت داشت.
وی با طرح این پرسش، کسانی که خطرپذیر و در یک کلمه مرد میدان باشند، چند نفر هستند؟، اظهار داشت: اگر کسی خطر پذیر بود و در راه ولایت و آنچه را که ولی فقیه گفت نصب العین خود در تمام زندگی قرار داد، او ولایی است.
رئیس قوه قضائیه با اعلان اینکه کارنامه شهید سلیمانی حاکی از انسان با بصیرتی است که در همه زندگی اش بصیرت موج می زند، اضافه کرد: یکی دیگر از خاصیت های شهید سلیمانی ولایت مداری بود و وصیت نامه وی در حقیقت ولایت نامه بود.
آیت الله رئیسی با تاکید بر اینکه مردمی بودن از دیگر شاخصه های مکتب سلیمانی است، اضافه کرد: نگاه او به مردم از نوع نگاه تشریفاتی که برخی سیاسیون دارند، نیست. او واقعاً مردم را دوست داشت.
وی افزود: او یک چهره انقلابی بود که انقلابی فکر می کرد و انقلابی عمل می کرد. در راه او هیچ مانعی بر سر راهش توقف ایجاد نمی کرد و منطقش، «ما می توانیم» بود تا در مقابل همه ابرقدرت ها بایستیم و از میدان سربلند بیرون آییم.
رئیس دستگاه قضا با اعلان اینکه رمز موفقیت همه ائمه ما نیز ظرفیت صبر و شکیبایی داشتن در مقابل سختی ها ست، گفت: شهید سلیمانی ظرفیت بالایی داشت و در مقابل گناه همه خناسان عالم و شیطنت های استکبار جهانی «نه» می گفت.
آیت الله رئیسی اشاره کرد: دشمن می خواست اسلام وارونه یعنی اسلام داعش را به دنیا ارائه کند، اما نتوانست، دشمن نتوانست اما خون شهید سلیمانی و همرزمانش بیداری در منطقه ایجاد کرد و این هیچ گاه از بین نمی رود.
وی اظهار داشت: ممکنست دشمن یکسری دست نشانده را در بعضی کشورها به سمت رژیم صهیونیستی بکشاند اما این بیداری پایدار می باشد.
رئیس قوه قضائیه اشاره کرد: ایدئولوژی مقاومت، دستگاه استکبار را برهم ریخته است؛ ترور حاج قاسم نشان میدهد که آنان به استیصال و بیچارگی رسیده اند. این یعنی استیصال دشمن در منطقه نه قدرت او. این حاج قاسم سلیمانی بود که در منطقه تولید قدرت کرد و این قدرت هیچ گاه نباید رو به سردی بگذارد.
آیت الله رئیسی با اعلان اینکه از دیگر شاخصه های مکتب سلیمانی دعا و تضرع و توسل بود، اضافه کرد: بدانیم که دعا و مناجات که رهبر انقلاب همیشه به آن تاکید دارند، در رفتار و سلوک شهید سلیمانی جلوه گر بود.
وی اشاره کرد: دشمنان با ترور قهرمان مبارزه با تروریسم در منطقه و جهان تصور می کردند مقاومت را سرد می سازند و آنرا سست می کنند اما امروز بیش از هر زمانی باور مقاومت و ایستادگی در مقابل دشمنان در بین مردم منطقه وجود دارد.
رئیس قوه قضائیه با اشاره به ضرورت انتقام گیری از مسببان ترور شهید سلیمانی، اشاره کرد: جلوه هایی از انتقام سخت پیدا شده است اما دشمنان منتظر انتقام سخت باشند؛ زمان و مکان را نیروهای مقاومت تعیین خواهند کرد.
آیت الله رئیسی با اعلان اینکه دشمن بداند زندگی پس از این بر او خیلی مشکل خواهد بود، گفت: رئیس جمهور آمریکا از اجرای عدالت مصون نخواهد بود.
وی اشاره کرد: اخراج قطعی آمریکایی ها از منطقه از جلوه های قطعی انتقام سخت خواهد بود و کیفر عاملان و آمران این جنایت از جلوه های انتقام سخت خواهد بود؛ هیچ گاه از خون هیچکدام از شهدا نخواهیم گذشت.
رئیس قوه قضائیه با اعلان اینکه دشمن تصور نکند که اگر کسی در قامت رئیس جمهور آمریکا آمر این جنایت بود دیگر در یک حاشیه امن قرار خواهد داشت، اظهار داشت: هیچ گاه این طور نیست و آمران و عاملان این جنایت در هیچ جای دنیا امنیت نخواهند داشت.1399/10/13
23:07:15
0.0 / 5
1775
تگهای خبر: تولید , رئیس , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است