رئیس قوه قضائیه:

حفظ وحدت و انسجام از ضرورتهای كشور است

حفظ وحدت و انسجام از ضرورتهای كشور است به گزارش ثبت آسان رئیس قوه قضائیه اظهار داشت: حفظ انسجام و وحدت ملی نعمتی بزرگ است که بارها مقام معظم رهبری به همه ما تاکید فرمودند و از ضرورتهای کشور است.


به گزارش ثبت آسان به نقل از مهر، آیت الله رئیسی شامگاه شنبه در مسافرت خود به کهگیلویه و بویراحمد در جمع مدیران استان کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: رهبری هم در سطح عالی کشور و هم در سطح میانی در کشور بر این امر تاکید داشته اند و توسعه یافتگی هم در گرو وحدت و انسجام است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه باید به دنبال افزایش تولید به واسطه راه اندازی واحدهای راکد باشیم، اظهار داشت: در راستا احیای کارخانه های راکد و نیمه فعال در نشستهای ستاد اقتصاد مقاومتی در قوه قضائیه و در جلسه اقتصاد مقاومتی این کارخانه ها مطرح شوند و گره ها بررسی شده و بخشی که مشکل قضائی دارد با همت دستگاه قضا حل شود و یا در استان ها در دادگستری ها یا در دیوان دنبال شود.
آیت الله رئیسی با اشاره به اینکه اگر کارخانه ای راکد باشد جوانان سوال دارند که چرا کارخانه بسته شده و باید ببینیم اشکال در کجاست و اشکالاتی را مرتفع کرد، اظهار داشت: مساله بیکاری، مساله ای است که باید در این استان مرتفع شده و جوانان در این استان بیایند و مشغول به کار شوند.
وی همینطور بر فعال کردن داوری ها تصریح کرد و اظهار داشت: اگر دو سازمان دولتی با هم مشکلی دارند، باید در خود دولت حل شود و دعاوی بین دو سازمان و دو مجموعه اداری حتما می تواند در دولت حل شود و به دادگستری کشیده نشود.
رئیس قوه قضائیه همینطور ضمن اشاره به وجود جنگل ها در استان، اظهار داشت: مساله درختهای خدادادی و بلوط و این فضای جنگلی و فضای بسیار دلنشین در این استان چهار فصل، که فضای مناسب گردشگری دارد و منابع طبیعی و ثروت های بزرگی است که نباید گرفتار صدمه شود.
وی اضافه کرد: اگر در جایی مشکلی با کشاورزان و زراعین وجود دارد باید مساله حل و به نحوی رفع اختلاف شود که با حفظ منابع طبیعی کشاورزان بتوانند از این زمین بهره برداری کنند.
آیت الله رئیسی عنوان کرد: یک ساز و کار در خود منابع طبیعی و در قانون تعریف شده که چگونه اراضی هم بعنوان منابع طبیعی بماند و هم مورد استفاده زارعین قرار گیرد.
وی اضافه کرد: این کاملاً در قانون مشخص شده و اجرای این قانون می تواند هم منابع طبیعی را از هدر رفتن جلوگیری کند و هم زارعین از منابع بهره برداری کنند.
آیت الله رئیسی مساله جنگل ها و منابع طبیعی را برای استانی مثل کهگیلویه و بویراحمد با اهمیت دانست و اظهار داشت: باید ساز و کاری تدوین شود که در عین اینکه جنگل ها حفظ شوند اختلاف بین زارعین و منابع طبیعی هم حل گردد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه در قضیه پشتیبانی از مدیران نیز، مدیران شجاع کارآمد و کسانی که نمی گذارند دغدغه به منظور زندگی مردم ایجاد شود، مورد حمایت همه هستند، تصریح کرد: ما هم وظیفه داریم از این مدیران حمایت نماییم و حمایت خواهیم کرد و چون مدیر شجاع کارآمدی که در میدان آماده است خطر پذیری کند و حتی خودش را به مخاطره انداخته و اما کار تعطیل نشود، مردم گرفتار نشوند، این مدیریت حتما مورد حمایت است و ما تقدیر می نماییم و این مدیریت جهادی و این مدیریت کارآمد این گونه می تواند اثر بخش باشد.
رئیس قوه قضائیه در انتها از زحمات استاندار کهگیلویه و بویراحمد در خدمات رسانی به مردم قدردانی نمود و اظهار داشت: از استاندار که به زلزله زدگان خدمت می کنند تشکر می کنم و مردم هم از ایشان راضی بوده و از حضور وی در لحظات ابتدایی وقوع زلزله در بین زلزله زدگان راضی هستند.


منبع:

1399/12/03
12:13:15
0.0 / 5
1263
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است