دادستان مركز استان خوزستان تأكید كرد؛

ضرورت كاهش برداشت سیاه از مزارع نیشكر خوزستان

ضرورت كاهش برداشت سیاه از مزارع نیشكر خوزستان دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خوزستان بر ضرورت تهیه و تدوین برنامه زیست محیطی در امتداد کاهش برداشت سیاه از مزارع نیشکر استان خوزستان تاکید کرد.به گزارش ثبت آسان به نقل از مهر، عباس حسینی پویا در جلسه تهیه و تدوین برنامه زیست محیطی در امتداد کاهش برداشت سیاه از مزارع نیشکر استان خوزستان که با حضور مدیران شرکت های کشت و صنعت نیشکر استان برگزار شد، اظهار نمود: استان خوزستان خصوصاً شهرستان اهواز درگیر مشکلات زیادی است که یکی از آنها آلودگی هواست.
وی با اعلان اینکه یکی از عوامل این آلایندگی، آتش زدن مزارع نیشکر در اطراف شهرستان های اهواز و شوشتر است که سبب نارضایتی مردم شده است، اضافه کرد: شکر یک کالای راهبردی برای کشور است و امید می رود که با رعایت نکات زیست محیطی، در سالهای آتی شاهد کاهش آلاینده های هوای استان در این خصوص باشیم.
حسینی پویا افزود: لازم است که برداشت سیاه سال به سال کم شود و شرکتها ظرف یک ماه آتی برنامه های توسعه ای خودرا درباب توسعه برداشت سبز عرضه کنند و محیط زیست نیز نظارت های خودرا دراین زمینه اعمال نماید.
معاون اجتماعی و پیش گیری از وقوع جرم دادگستری استان نیز در این نشست خواهان تشکیل کمیته ای با حضور نمایندگان شرکت های کشت و صنعت نیشکر استان، اداره کل محیط زیست و تعدادی از پژوهشگران استان برای کاهش آتش سوزی های ناخواسته مزارع شد.
وی عنوان کرد: استان های شمال کشور در مسائل مربوط به حفظ جنگل ها در مقابل آتش سوزی ها، اقدامات مشابهی دارند که می توان از تجربیات آنها دراین زمینه بهره گرفت.
حجت الاسلام و المسلمین عبدالحمید امانت بهبهانی با اعلان اینکه نارضایتی اجتماعی حاصل از برداشت سیاه بمراتب بیشتر از آلایندگی های زیست محیطی آنست، اظهار نمود: شرکت های کشت و صنعت نیشکر استان از نظر ایجاد اشتغال و تولید محصول، اهمیت ویژه ای دارند که می توانند با همکاری صداوسیمای مرکز استان خوزستان، مردم را از این اقدامات آگاه سازند.
مدیرکل اداره محیط زیست استان خوزستان نیز در این جلسه مطرح کرد: هم اکنون امکان اینکه برداشت سیاه از مزارع نیشکر بطور کامل حذف شود، ممکن نیست و هم اکنون طبق گزارش شرکت های کشت و صنعت نیشکر استان و پایش های این اداره کل، تنها بین ۲۵ تا ۳۰ درصد برداشت از مزارع نیشکر سبز است.
اشرفی اضافه کرد: امید می رود که با تصمیماتی که در این نشست گرفته شد، ظرف مدت پنج سال آینده و افق ۱۴۰۵، با بهره بردن از نرم افزارها و سخت افزارها، برداشت سبز از مزارع نیشکر به ۵۵ درصد برسد.
وی افزود: همین طور انتظار می رود که با برنامه پایشی که اداره کل محیط زیست به شرکت های مذکور ارائه می کند و ضمن اتخاذ تمهیدات خاص دراین زمینه، آلایندگی ناشی از برداشت سیاه در استان کم شود تا زیرساخت های لازم برای توسعه برداشت سبز در استان برقرار شود.

1399/12/26
13:31:06
0.0 / 5
1224
تگهای خبر: اداره , اشتغال , توسعه , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است