آیت الله اراكی:

قانونگذاران باید در زمینه اصلاح سیستم بانكی كشور ورود پیدا كنند

قانونگذاران باید در زمینه اصلاح سیستم بانكی كشور ورود پیدا كنند به گزارش ثبت آسان نماینده مردم استان مرکزی در مجلس خبرگان رهبری ضمن اشاره به ظاهر شرعی و محتوای ربوی سیستم بانکی کشور، اظهار داشت: قانونگذاران باید در زمینه اصلاح سیستم بانکی ورود پیدا کنند.به گزارش ثبت آسان به نقل از مهر، آیت الله محسن اراکی ظهر چهارشنبه در جلسه شورای قضائی استان مرکزی اظهار داشت: دستگاه قضائی یکی از دستگاه مقدس در تاریخ اسلام بوده است بطوری که این دستگاه جایگاه انبیا و اوصیا بوده است.
وی با اشاره به اینکه قوه قضائیه بالاترین مرجع در هر نظامی است اظهار داشت: اگر قوه قضائیه صالح شد میتوان امیدوار بود که سایر قوا هم صالح شوند که منظور از صالح علاوه بر امانتداری، علم و فضیلت، شجاعت، زمان شناسی، قاطعیت و غیره است.
نماینده مردم استان مرکزی در مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: وظیفه قاضی اجرای عدل و قانون وسیله اجرای آن است و زمانی که حق مظلوم نادیده گرفته می شود باید با راهکارهای اجرایی ورود پیدا کرد و راهکار برای اجرای عدل باید آسان و سریع باشد چونکه اجرای عدل در رفع مشکلات جامعه تأثیرگذار است.
اراکی اظهار داشت: قانونگذاران در زمینه سیستم بانکی باید ورود پیدا کنند و با وجود این که ظاهر قانون شرعی است اما محتوای آن ربوی است به صورتی که پول نباید بدون زمینه کار منشأ درآمد شود بلکه در غیر این صورت منشأ سودآوری می شود که در نهایت ملاک ربا در آن محقق می شود.
وی افزود: این قانون چند سال در کشور اجرا شد و رباخوری در میان مردم شایع شد که نتیجه این قانون مشکلات اقتصادی، تورم، فساد، خشکسالی و غیره می شود ازاین رو موازین عدل باید اجرا شود.
نماینده مردم استان مرکزی در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه قوه قضائیه باید به دنبال تبیین نقش آن در ایجاد امنیت، آرامش و برقراری نظم باشد، اظهار نمود: این قوه یکی از مهم ترین و سنگین ترین مسئولیت ها را برعهده دارد که میتوان به برقراری عدل، احقاق حق مظلوم، دفاع از مظلوم در مقابل ظالم، برقراری ثبات اقتصادی و امنیتی اشاره نمود که قضات در این حوزه موفق بودند و امیدواریم در اجرای عدل، برخورد با مجرمان، سواستفاده کنندگان از حقوق مردم با جدیت عمل کنند.
اراکی اظهار داشت: رفع افترا باید با استفاده از شیوه های درست صورت گیرد و حق حقدار را در خارج از دادگاه پرداخت گردد و اگر قاضی متوجه شود که بازی اعمال شده به صورتی که ظاهر مبحث قانونی اما در واقع باطن مبحث خلاف حق است باید اقدام نماید، مردم و حاکمیت به وظایف خود به درستی عمل کنند به صورتی که وظیفه نظام حاکمیت اجرای عدل است.
نماینده مردم استان مرکزی در مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت: بخش عظیمی از اقتدار امروز کشور حاصل تلاش ها و زحمات قوه قضائیه است و اگر قوه مجریه و نیروی انتظامی قوی داشته باشیم اما قوه قضائیه مقتدر و عادل وجود نداشته باشد نتیجه ای حاصل نمی گردد ازاین رو قوه قضائیه نقش بسیار مهمی در تاسی و تثبیت و تداوم نظام در برقراری امنیت دارد.


منبع:

1400/03/14
15:31:26
5.0 / 5
574
تگهای خبر: اقتصاد , بانك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است