اخبار حقوقی و قضایی در هفته ای كه سپری شد

اخبار حقوقی و قضایی در هفته ای كه سپری شد ثبت آسان اخبار حقوقی و قضایی در هفته ای که سپری شدخبرهای حوزه حقوقی و قضایی هفته را در این گزارش ایسنا مرور می نماییم.

جذب ۲۰۰۰ کارآموز وکالت در زمینه کانون وکلای مرکز در سال ۱۴۰۰

۲۰۰۰ کارآموز در زمینه کانون وکلای دادگستری مرکز بوسیله آزمون سال ۱۴۰۰ جذب خواهند شد.

به گزارش ثبت آسان به نقل از کانون وکلای دادگستری مرکز، در جلسه کمیسیون تبصره ماده یک قانون کیفیت ستاندن پروانه وکالت مصوب ۱۳۷۶ که با حضور جلیل مالکی رییس کانون وکلای دادگستری مرکز و محمد جواد حشمتی رییس کل دادگستری استان تهران و نیز محمد تقوی معاون رییس دادگاه انقلاب اسلامی در تاریخ نهم خرداد ماه ۱۴۰۰ برگزار گردید، بعد از بحث و بررسی تعداد کارآموز در زمینه کانون مرکز شامل استانهای تهران، هرمزگان، سیستان و بلوچستان و سمنان علاوه بر کارآموزانی که بر طبق بند (د) ماده ۸ لایحه قانونی استقلال کانون وکلای دادگستری پذیرش می شوند، جمعا ۲۰۰۰ نفر مورد تصویب قرار گرفت که برابر چارچوب قانونی ۷۰ درصد سهمیه پذیرش عادی (۱۴۰۰ نفر) و ۳۰ درصد پذیرش ایثارگران (۶۰۰نفر) خواهد بود.

تأثیر بررسی صلاحیت ها بر میزان مشارکت بسیار اندک استسخنگوی شورای نگهبان اظهار داشت: بر طبق نظرسنجی هایی که مؤسسات دولتی داشته اند تأثیر آرای شورای نگهبان در بررسی صلاحیت ها بر میزان مشارکت بسیار اندک است.

به گزارش ثبت آسان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شورای نگهبان، عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان در گفتگویی با شبکه تلویزیونی پرس. تی. وی در پاسخ به سؤالی درباره بحث رد صلاحیت کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری، اظهار داشت: ما در زمینه انتخاب ریاست جمهوری عبارت رد صلاحیت نداریم بلکه شورای نگهبان صلاحیت افراد واجد شرایط را احراز می کند؛ البته این نکته طبیعتاً به مفهوم این نیست که افرادی که صلاحیت آنها احراز نشده است، شرایط نامناسبی دارند یا صلاحیتی برای مسئولیت های دیگر ندارند.

کدخدایی با ابراز امیدواری نسبت به مشارکت حداکثری مردم در روز ۲۸ خرداد ماه اظهار داشت: البته بر طبق نظرسنجی هایی که مؤسسات دولتی داشته اند تأثیر آرای شورای نگهبان در بررسی صلاحیت ها بر میزان مشارکت بسیار اندک است. عوامل موثر بر میزان مشارکت بیشتر شرایط اقتصادی و معیشتی است تا اینکه بحث های سیاسی و اجتماعی باشد. شورای نگهبان بر طبق قانون اساسی موظف است که شرایط افراد را احراز کند. اگر فردی شرایط را ندارد، مقصر شورای نگهبان نیست. شورای نگهبان باید بر طبق معیارهای قانونی نظر خودرا اعلام نماید و اعلام نظر شورای نگهبان هم معتبر است. البته میزان تاثیرگذاری نظر شورای نگهبان بسیار اندک خواهد بود.

وی در آخر اشاره کرد: مشارکت گسترده مردم مطلوب نظر همه مسئولان و ارگان ها است و رهبر انقلاب هم در این زمینه تاکید کرده اند.

کدخدایی همین طور در توئیتی به انتشار خبری در بی بی سی واکنش نشان داد.

سخنگوی شورای نگهبان: هیچگاه نباید به بی بی سی اعتماد کرد

سخنگوی شورای نگهبان با اشاره به انتشار خبری در بی بی سی در خصوص این که او به صادق آملی لاریجانی درباره رد صلاحیت ها تذکر داده است، اظهار داشت: هیچگاه نباید به بنگاه دروغ پراکنی بی بی سی اعتماد کرد.

به گزارش ثبت آسان به نقل از ایسنا، عباسعلی کدخدایی در توییتر نوشت: بی بی سی همچنان دست از دروغ پردازی بر نمی دارد، آن هم دروغ شاخ دار و البته مثل همیشه دنبال ماهیگیری از آب گل آلود است. وقتی با سو استفاده از دو واژه تذکر و متذکر شدن، آنرا دستمایه اخبار کذب قرار می دهد خود دلیلی است بر این که هیچگاه نباید به این بنگاه دروغ پراکنی اعتماد کرد!

گمانه زنی نکنید!
سخنگوی شورای نگهبان اظهار داشت: کار بررسی صلاحیت ها با بیان اسامی به وزارت کشور بسته شد.
به گزارش ثبت آسان به نقل از ایسنا، عباسعلی کدخدایی در توییتر نوشت: " نقل شایعات پیرامون شورای نگهبان، نقل حکایت پدری است که از پسر پرسید در مشت من چیست؟ گفت؛ زرد است و گرد است و مجوف؟ گفت آری حال بگو چیست؟ گفت غربیل! کار بررسی صلاحیت ها با بیان اسامی به وزارت کشور بسته شد. آرا اعضا هم مخفی و کتبی بوده است. لطفا گمانه زنی نکنید! "

خبر پربازدید بعدی در ارتباط با اطلاعیه دادستانی تهران درباب گفته های دادستان تهران بود.

دادستان تهران سفارش کرد نه تهدید!دادسرای عمومی و انقلاب تهران در پی اظهارنظر برخی کاندیداها درباره گفته های دادستان تهران در خصوص این که «در صورت عبور نامزدها از خطوط قرمز نظام، وفق موازین قانونی قاطعانه و بدون در نظر گرفتن موقعیت و جایگاه، با آنها برخورد خواهد شد» اطلاعیه ای صادر کرد.

به گزارش ثبت آسان به نقل از ایسنا در قسمتی از متن این اطلاعیه آمده است: دادستان های مختلف مراکز استان و شهرستان ها در اجرای تکلیف قانونی خود در خصوص رسیدگی به تخلفات انتخاباتی، در دوره های مختلف مبادرت به ارائه تذکر و هشدار قانونی برای پیش گیری از وقوع جرائم انتخاباتی کرده است و تذکرات اخیر نیز مطابق با رویه همه دوره های انتخابات و برای پیش گیری از تخلفات احتمالی انتخاباتی بوده است.

این خبرها نیز جز خبرهای مهم دومین هفته خردادماه 1400 حوزه حقوقی و قضایی بودند.

امنیت کامل در مرزهای استان آذربایجان شرقی برقرار استرئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان آذربایجان شرقی اظهار داشت: باوجود تحرکات نظامی اخیر در جمهوری آذربایجان و ارمنستان امنیت کامل در مرزهای استان برقرار است.

به گزارش ثبت آسان به نقل از سازمان قضایی نیروهای مسلح، حجت الاسلام علی فرجی برحق رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح آذربایجان شرقی در دیدار با فرمانده مرزبانی این استان اظهار داشت: باوجود تحرکات نظامی اخیر در جمهوری آذربایجان و ارمنستان امنیت کامل در مرزهای استان برقرار است و از امن ترین مناطق کشور شمرده می شود.

وی تأکید: مردم باید قدردان زحمات رزمندگان جان برکف مرزبانی که به دور از خانواده برای تامین امنیت استان آذربایجان شرقی تلاش می کنند، باشند.

رعایت مصوبه ۹ ماه مرخصی زایمان الزامی استرئیس دیوان عدالت اداری اظهار داشت: هم اکنون مرخصی زایمان مشمولان تامین اجتماعی ۹ ماه است و رعایت مصوبه هیات وزیران الزامی است.

به گزارش ثبت آسان به نقل از قوه قضاییه، حجت الاسلام و المسلمین مصدق رییس دیوان عدالت اداری اظهار داشت: باتوجه به صدور آراء لازم الاجرای هیات عمومی دیوان عدالت اداری به شماره های ۶۴ مورخ ۹۴/۱/۱۳ و ۱۳۲۸ مورخ ۹۳/۸/۱۹ و ۱۳۰۶ مورخ ۹۸/۶/۲۶ و پیگیری های به عمل آمده و تصویب مصوبه شماره ۱۹۷۲۶ ت ۵۸۶۱۳-هـ مورخ ۱۴۰۰/۲/۲۶ هیات وزیران، مرخصی زایمان از شش ماه به نه ماه بالا رفته است و ضرورتی به طرح شکایت در این خصوص در دیوان عدالت اداری وجود ندارد.

محمد علی نجفی در زندان است/ تقاضای آزادی مشروط داریموکیل مدافع محمدعلی نجفی با اعلان اینکه موکلم یک سوم از دوران حبس خودرا گذرانده است و مشمول آزادی مشروط می شود اظهار داشت: ما تقاضای آزادی مشروط را دادیم ولی هنوز با آن موافقت نشده است.

حمیدرضا گودرزی در گفت و گو با ایسنا با بیان این مطلب اظهار نمود: موکلم در روزهای عید به مرخصی آمد و همان روز اول تب و لرز داشت و پس از آزمایشات مشخص شد کرونا دارد و ۱۵ روز قرنطینه شد.

وی اضافه کرد: پس از اختتام قرنطینه و بهبودی، موکلم باردیگر به زندان بازگشت.

گودرزی در آخر اظهار داشت: موکلم یک سوم از دوران حبس خودرا گذرانده است و مشمول آزادی مشروط می شود و ما تقاضای آزادی مشروط را دادیم ولی هنوز با آن موافقت نشده است.

نگاه امام (ره) به مردم تشریفاتی، سیاسی و مقطعی نبودرئیس دستگاه قضا اظهار داشت: سیاسیون معمولاً به مردم و اجتماعات مردمی نگاه ابزاری دارند، اما حقیقتاً نگاه حضرت امام (ره) به مردم تشریفاتی و سیاسی و مقطعی نبود.

به گزارش ثبت آسان به نقل از مرکز رسانه قوه قضاییه، سید ابراهیم رئیسی رییس دستگاه قضا در جلسه بامداد امروز دوشنبه (دهم خرداد ماه) شورای عالی قوه قضاییه، با گرامیداشت ایام رحلت جانسوز امام خمینی (ره) و سالروز قیام ۱۵ خرداد، بر لزوم بازنگاه به آموز‎ه‎ها و سیره و سلوک بنیانگذار جمهوری اسلامی و تبیین فاکتورهای مکتب سیاسی ایشان برای شناخت دقیق خط امام و رهروان آن تاکید کرد.

جنتی: دفاع رهبری از عملکرد شورای نگهبان مایه دلگرمی ما استدبیر شورای نگهبان اظهار داشت: مقام معظم رهبری همیشه از مواضع و عملکرد شورای نگهبان در ادوار مختلف دفاع کردند که این امر مایه دلگرمی ما بوده است.

به گزارش ثبت آسان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شورای نگهبان، آیت الله احمد جنتی دبیر شورای نگهبان بامداد امروز (چهارشنبه ۱۲ خرداد ۱۴۰۰) در جلسه این شورا با گرامیداشت یاد و خاطره امام خمینی (ره) و شهدای قیام ۱۵ خرداد، اظهار داشت: درود خدا بر شهدای ۱۵ خرداد ۱۳۴۲ که خون شان نقطه عطفی در قیام مردم مقابل رژیم طاغوت بود که نهایتا منجر به پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی (ره) در سال ۱۳۵۷ شد.

وی با تاکید بر این که راه امام خمینی (ره) و شهدای ۱۵ خرداد که همان راه اسلام و قرآن است هیچ گاه کهنه نمی گردد، اشاره کرد: باید دستورات و رهنمودهای رهبر کبیر انقلاب اسلامی در تمامی ابعاد زندگی شخصی، اجتماعی و سیاسی ما مورد بهره برداری و عمل قرار گیرد.

وجود هفت زندان در استان تهران/ آزادی ۵۰۰۰ نفر و اعطای مرخصی به ۹۹۰۰ زندانی در سال ۹۹رئیس کل دادگستری استان تهران از آزادی پنج هزار نفر و اعطای مرخصی به ۹۹۰۰ زندانی در سال آگاهی داد.

به گزارش ثبت آسان به نقل از قوه قضاییه، محمد جواد حشمتی رییس دادگستری استان تهران درباره اقدامات انجام شده از طرف دادگستری کل استان تهران در سال گذشته، اظهار نمود: از نظر رفع اطاله دادرسی به کمک مجموعه همه اجزای دادگستری و واحدهای قضایی در سال ۹۹ کار بزرگی صورت گرفته و در دادگستری استان تهران با ورودی ۲ میلیون و ۵۲۶ هزار پرونده در سال ۹۹ توانستیم بیش از ۲ میلیون و ۶۴۷ هزار پرونده رسیدگی نماییم که دراین زمینه در حقیقت با افزایش ۱۸ درصدی در رسیدگی ها مواجه هستیم و قسمتی از این تلاش ها از موجودی های منتقلی سالهای قبل و سنوات قبل بوده که به سال ۹۹ منتقل شده بود، خوشبختانه توانستیم بیش از ۱۲۰ هزار پرونده معوقه مسن سنواتی در سال ۹۹ را رسیدگی و تعیین تکلیف نماییم که در نوع خودش بی نظیر است.

چهارمین جلسه دادگاه حسن رعیت و دیگر متهمان برگزار شدچهارمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات حسن میرکاظمی معروف به حسن رعیت انجام شد.

به گزارش ثبت آسان به نقل از مرکز رسانه قوه قضاییه، چهارمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات حسن میرکاظمی معروف به حسن رعیت و ۲۱ متهم دیگر پرونده در شعبه۵ دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی بابایی انجام شد.

در ابتدای جلسه دادگاه، متهم منصور معتقد با بیان قاضی در جایگاه قرار گرفت و اتهامات نامبرده توسط قاضی مجدداً قرائت و به وی تفهیم گردید.

متهم معتقد خودرا برادر همسر متهم ردیف اول یعنی حسن میرکاظمی مشهور به رعیت معرفی نمود و با اعلان اینکه هیچ یک از این اتهامات را قبول ندارم صحبت های خودرا اینگونه شروع کرد که در ارتباط با بهتان بی نظمی در نظام اقتصادی، بنده کارمند یک مجموعه تولیدی بودم که کارمندهای مختلفی داشته و من نیز یکی از آنها بودم که چند سالی را به دلیلهای مختلفی در شرکت حضور نداشتم.

نظارت روزانه بر ۸۰ هزار نانوایی کار سختی است


رییس سازمان تعزیرات حکومتی اظهار داشت: هرچند ۸۰ هزار واحد نانوایی در سطح کشور موجود است که نظارت روزانه بر این واحدها کار سختی است اما نظارت جزو تکالیف و وظایف سازمانی تعزیرات، اصناف، اتحادیه ها و سازمان پشتیبانی از حقوق مصرف کنندگان و تولیدکنندگان و.. است.
به گزارش ثبت آسان به نقل از خانه ملت، جمال انصاری رییس سازمان تعزیرات حکومتی، درباره گرانفروشی برخی نانوایان، اظهار داشت: قیمت نان موضوع پر بحثی است چونکه از یک سو جامعه مصرف کنندگان بسیار گسترده بوده و از طرف دیگر بخشی زیادی از مردم از این مسیر ارتزاق می کنند.
وی ادامه داد: در چند سال قبل موضوع تغییر قیمت نان و یکسان سازی نرخ آرد همیشه مطرح بوده اما تا زمانی که در این زمینه تصمیمی ستاندن نشده، سازمان تعزیرات حکومتی و سایر دستگاهها مکلف اند با هر تغییری در کیفیت و کمیت نان برخورد کنند.

به آینده روشن سازمان تعزیرات امیدوارم

رئیس سازمان تعزیرات حکومتی در جلسه تکریم معاون سابق اجتماعی و پیش گیری از وقوع تخلفات و معرفی سرپرست این معاونت، اظهار داشت: نمی توانیم بگوییم در آینده نیازمند اقدامات جدید نیستیم، بلکه سازمان نیاز دارد چابک تر و دقیق تر خودش را برای شرایط آماده کند اما من به آینده روشن سازمان تعزیرات حکومتی بطور قطع امیدوارم.

به گزارش ثبت آسان به نقل از اداره کل روابط عمومی و تشریفات سازمان تعزیرات حکومتی، جمال انصاری در جلسه تکریم معاون سابق اجتماعی و پیش گیری از وقوع تخلفات و معرفی سرپرست این معاونت با حضور معاونان و مدیران ستادی سازمان، اظهار نمود: من وظیفه دارم از دکتر بارانی بعنوان یکی از مدیران علمی و اجرائی سازمان، تشکر کنم که در برخورد با مسائل و مشکلات به خوبی مدیریت کردند و این از خصایص یک مدیر است که در برخورد با سختی ها بتواند مدیریت کند.

دادستان تهران: نامزدهای انتخاباتی از خطوط قرمز نظام عبور نکنند

دادستان تهران اظهار داشت: معاونین دادستان و دادستان های شهرستان ها در مواجه با جرائم تخلفات انتخاباتی سعه صدر لازم را داشته باشند و دقت نمایند از اموال عمومی و بیت المال له و یا مقابل کاندیداهای انتخابات مورد استفاده قرار نگیرد و نامزدهای انتخاباتی در تبلیغات و سخنرانی ها از خطوط قرمز نظام عبور نکنند.

به گزارش ثبت آسان به نقل از روابط عمومی دادسرای عمومی و انقلاب تهران، علی القاصی در جلسه هماهنگی ارتقاء سطح عملکرد دستگاه های قضایی و امنیتی در انتخابات پیش رو، اظهار داشت: پیرامون جرائم تخلفات انتخابات ضرورت دارد رویکرد پیشگیری بر مقابله مورد توجه قرار گیرد، بدین جهت معاونین دادستان و دادستان های شهرستان ها در مواجه با جرائم تخلفات انتخاباتی سعه صدر لازم را داشته باشند و دقت نمایند از اموال عمومی و بیت المال له و یا مقابل کاندیداهای انتخابات مورد استفاده قرار نگیرد و نامزدهای انتخاباتی در تبلیغات و سخنرانی ها از خطوط قرمز نظام عبور نکنند و منافع ملی را بر مصالح و منافع شخصی، حزبی و جناحی و گروهی ترجیح دهند و در صورت عبور از خطوط قرمز نظام، وفق موازین قانونی قاطعانه و بدون در نظر گرفتن موقعیت و جایگاه، با آنها برخورد خواهد شد.

کاهش بیش از ۱۰ درصدی وقوع جرم در نیروهای مسلح کشوررئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح کشور از کاهش بیش از ده درصدی وقوع جرم در نیروهای مسلح آگاهی داد.

به گزارش ثبت آسان به نقل از سازمان قضایی نیروهای مسلح حجت الاسلام والمسلمین بهرامی در مراسم تکریم و معارفه رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح گلستان با بیان این خبر اضافه کرد: در بعضی استانها مثل گلستان کاهش جرایم چشمگیرتر است.

جریمه ۵۶.۸ میلیاردریالی شرکت نوشابه سازی در آذربایجان شرقیمدیرکل روابط عمومی سازمان تعزیرات حکومتی از جریمه ۵۶ میلیاردریالی یک شرکت نوشابه سازی در استان آذربایجان شرقی آگاهی داد.

به گزارش ثبت آسان به نقل از اداره کل روابط عمومی و تشریفات سازمان تعزیرات حکومتی، محسن عسکری با ارائه توضیحاتی در این رابطه اظهار نمود: برمبنای اخبار دریافتی از تعزیرات حکومتی استان یزد در مورد افزایش خودسرانه قیمت انواع نوشابه تولید یک شرکت واقع در تبریز موضوع به سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان شرقی گزارش شد.

جریمه ۶۸۹ میلیاردریالی متخلفین عرضه خارج از شبکه مرغ در اصفهان
مدیر کل روابط عمومی تعزیرات حکومتی از جریمه ۶۸۹ میلیاردریالی عرضه خارج از شبکه مرغ آگاهی داد.
به گزارش ثبت آسان به نقل از اداره کل روابط عمومی و تشریفات سازمان تعزیرات حکومتی، محسن عسکری در این رابطه اظهار نمود: با تلاش شبانه روزی گشت مشترک تعزیرات حکومتی استان اصفهان، ۲۴ عمده فروش متخلف مرغ که مبادرت به عرضه خارج از شبکه مرغ گرم کرده بودند شناسایی و پرونده های متشکله برای رسیدگی به شعبه هفتم بدوی تعزیرات حکومتی اصفهان ارجاع شد.

رأی بدوی پرونده فساد سه هزار میلیاردی فلاحتی در البرز صادر شد


رییس کل دادگستری البرز اظهار داشت: رسیدگی به پرونده فلاحتی بعنوان یکی از مصوبات سفر رییس قوه قضائیه در استان در دستور کار قرار گرفت که رای بدوی این پرونده در نظرآباد صادر شده و اکنون در مرحله تجدیدنظر قرار دارد که با تعیین شعبه ویژه در اسرع وقت مورد رسیدگی قرار خواهد گرفت.

کاهش ۱۰ ساعت کاری کارمندان دارای معلولیت شدید الزامی استهیات عمومی دیوان عدالت اداری کاهش ۱۰ ساعت کاری کارمندان غیر هیات علمی دارای معلولیت شدید و خیلی شدید در کلیه دستگاه های اجرائی همچون دانشگاه ها را الزامی دانست.

به گزارش ثبت آسان به نقل از ایسنا، دیوان عدالت اداری اعلام نمود: «هیات عمومی دیوان بند الف ماده ۳۹ بخشنامه مصوب هیات امنای دانشگاه قم را که طی آن ساعت کار کارکنان غیر هیات علمی دارای معلولیت شدید به ۴ ساعت کاهش یافته بود، باطل نمود. بر اساس گزارش مذکور، مصوبه هیات امنای دانشگاه قم با شکایت شخص حقیقی در هیات تخصصی دیوان عدالت اداری عنوان شد. هیات عمومی دیوان مصوبه هیات امنای دانشگاه قم را به جهت مغایرت با ماده ۲۸ قانون پشتیبانی از حقوق معلولان قابل ابطال دانست.

ابطال واگذاری بیمارستان امام خمینی (ره) کرجسازمان بازرسی کل کشور اعلام نمود که واگذاری بیمارستان امام خمینی (ره) کرج به سبب آن چه «سوءجریان در نحوه انعقاد قرارداد واگذاری» اعلام شده، ابطال شد.

به گزارش ثبت آسان به نقل از سازمان بازرسی کل کشور، نتایج بازرسی های استانی این سازمان به این شرح است: «صدور حکم قطعی برای مدیرکل اسبق میراث فرهنگی گیلان۳۰۰ میلیارد از اعتبار ویژه مددجویان بهزیستی صرف کارت هدیه شدجلوگیری از هدر رفت ۸۰۰ مترمکعب آب روزانه در استان بوشهرپیگیری برای ابطال واگذاری بیمارستان امام خمینی (ره) کرج تضییع حقوق دولتی به میزان ۱۴۸ میلیاردریال در یکی از شعب بانکهای گرگان محکومیت قطعی مدیرکل سابق راه و شهرسازی استان هرمزگان به بهتان اختلاس.

لزوم حضور مقتدرانه و هوشمندانه مردم در عرصه انتخاباترییس دیوان عالی کشور اظهار داشت: باید زمینه حضور مقتدرانه و هوشمندانه مردم را در عرصه انتخابات فراهم آوریم تا در سایه این مشارکت همگانی فردی باارزش و انقلابی برای ریاست جمهوری انتخاب گردد.

به گزارش ثبت آسان به نقل از روابط عمومی دیوان عالی کشور، حجت الاسلام والمسلمین مرتضوی مقدم رییس دیوان عالی کشور در نشستی با مقامات قضایی استان چهارمحال و بختیاری یکی از وظایف مهم دستگاه قضا را صدور آراء متقن و مستدل عنوان نمود و اظهار داشت: خط مشی قوه قضائیه در دوره جدید حفظ کرامت انسانی شهروندان و رسیدگی سریع و دقیق به پرونده ها و نهایتاً صدور آراء متقن است.منبع:

1400/03/15
15:31:42
5.0 / 5
354
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است