معاون اجتماعی دادگستری استان مركزی:

نامزدهای متخلف انتخابات ملزم به جبران خسارت اموال عمومی هستند

نامزدهای متخلف انتخابات ملزم به جبران خسارت اموال عمومی هستند به گزارش ثبت آسان معاون اجتماعی دادگستری استان مرکزی اظهار داشت: نامزدهای متخلف باید نسبت به جبران خسارت اموال عمومی اقدام نمایند در غیر این صورت با برخورد قاطعانه دادگستری مواجه می شوند.به گزارش ثبت آسان به نقل از مهر، محسن خیرمند بامداد چهارشنبه در جمع خبرنگاران با اعلان اینکه تخریب آگاهانه فضای شهری توسط نامزدهای انتخابات، لطمه به اموال عمومی و بیت المال است، اظهار داشت: این انتظار نمی رفت افرادی که مدعی قانون مداری هستند قانون را زیر پا گذاشته و با چسباندن عکس ها، بنرها و پوسترهای تبلیغاتی به فضاهای عمومی خسارت وارد کنند.
وی اشاره کرد: نامزدهای متخلف باید نسبت به جبران خسارت هایی که به بیت المال و شهرداری وارد کرده اند اقدام نمایند در غیر این صورت در قالب قانون اقدام خواهد شد.
سرپرست معاونت اجتماعی و پیش گیری از وقوع جرم دادگستری استان مرکزی با اعلان اینکه عمل به قانون در انتخابات را یکی از مهم ترین مطالبات مقام معظم رهبری است، اظهار داشت: متأسفانه با وجود آنکه قبل از انتخابات بارها و از طرق مختلف از نامزدهای شورای شهر خواسته شد قوانین و مقررات رعایت نمایند و تنها در قالب قانون حرکت کنند اما متأسفانه باز هم شاهد تخلف از طرف تعدادی از نامزدهای انتخاباتی بودیم.
خیرمند افزود: با وجود آنکه فضای کافی برای تبلیغات نامزدها و جلوگیری از آلودگی های بصری و حفظ سیمای شهری توسط شهرداری ها پیش بینی شده بود اما تعدادی از نامزدها با نصب بنر در مکان های بدون مجوز در شهر منجر به تخریب سیما و منظر شهری شده و هزینه های گزافی را به شهرداری تحمیل کردند.
وی اظهار داشت: نامزدهای متخلف موظف می باشند به قید فوریت و بصورت خود معرف به شهرداری ها مراجعه و نسبت به پرداخت هزینه های پاکسازی شهر از بنرهای بدون مجوز اقدام نمایند.
سرپرست معاونت اجتماعی و پیش گیری از وقوع جرم دادگستری استان مرکزی در آخر بیان کرد: در صورتیکه کاندیداها هزینه های شهرداری را پرداخت نکنند دادگستری مطابق گزارشی که کمیته مستندسازی فرمانداری ارائه می کند با نامزدهای متخلف قاطعانه برخورد قضائی خواهدنمود.

1400/05/15
12:56:30
5.0 / 5
283
تگهای خبر: سرپرست , مجوز , معاون , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است