رئیس كل دادگستری گلستان

۳۸۰ هکتار مرتع به منابع طبیعی گلستان بازگشت

۳۸۰ هکتار مرتع به منابع طبیعی گلستان بازگشت ثبت آسان: رییس کل دادگستری گلستان از بازگشت 380 هکتار از مراتع گنبدکاووس به منابع طبیعی با رای قطعی دادگاه آگاهی داد.


به گزارش ثبت آسان به نقل از مرکز رسانه قوه قضاییه؛ با رای قطعی دادگاه؛ ۳۸۰ هکتار از مراتع گنبدکاووس به منابع طبیعی بازگردانده شد.
حیدر آسیابی رییس کل دادگستری گلستان با بیان این خبر اظهار داشت: از سال ۶۹ فردی با ادعای مالکیت ۳۸۰ هکتار از مراتع منطقه چپرقویمه گنبدکاووس، دعوای حقوقی مقابل منابع طبیعی استان را شروع کرد.

وی ادامه داد: از همان سال و طی مراحل مختلف پرونده، دادگاه های استان گلستان از بدوی تا تجدیدنظر با استناد به نقشه های هوایی قدیمی و مسستندات منابع طبیعی، دعوای این فرد را رد کردند و به بازگشت این زمین ها به منابع طبیعی رای دادند.
آسیابی اضافه کرد: مدعیان مالکیت این اراضی در آخرین کوشش برای تصاحب این زمین ها، دعوای حقوقی با عنوان اعتراض شخص ثالث این دفعه در دادگاه تجدیدنظر مازندران طرح کردند که بعد از بررسی این دادگاه به استناد آرای محاکم گلستان و مستندات و پیگیری های کارشناسان منابع طبیعی، قرار عدم استماع دعوای معترضین را صادر و قطعی کرد.

رییس کل دادگستری گلستان اضافه کرد: بدین سان بعد از سه دهه کشمکش این زمین ها به منابع طبیعی بازگردانده شد.

آسیابی اضافه کرد: این عرصه ها به لحاظ ارزش زیست محیطی قابل ارزش گذاری نیستند.

رییس کل دادگستری گلستان اشاره کرد: پارینه هم با پیگیری دستگاه قضایی استان گلستان ۴۷۰ هکتار از مراتع گنبد کاووس بعد از ۵۰ سال به منابع طبیعی برگردانده شد.

منبع:

1400/06/20
21:02:32
5.0 / 5
403
تگهای خبر: رئیس , كارشناس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است