رییس كل دادگستری استان گلستان خبرداد:

آغاز بررسی ترک فعل مدیران در مبحث احیای خلیج گرگان

آغاز بررسی ترک فعل مدیران در مبحث احیای خلیج گرگان به گزارش ثبت آسان گلستان رئیس کل دادگستری گلستان از آغاز بررسی ترک فعل مدیران در مبحث احیای خلیج گرگان اطلاع داد.رئیس کل دادگستری در نشست زیست محیطی با مبحث چالش های زیست محیطی خشک شدن خلیج گرگان که در جزیره آشوراده برگزار شد، اظهار داشت: ما معتقدیم درباره خلیج گرگان حقوق عامه تضییع شده است و دامنه این تضییع هر روز گسترده تر می شود ولی در عمل هیچ عزم و اراده ای در استان و سطح کشور برای رفع این مشکل دیده نشده است.
حیدر آسیابی اضافه کرد: در دستگاه قضایی استان به صورت جدی از مسئولین اجرایی و متولی امر مطالبه می نماییم و اعتقاد ما این است که در این بخش ترک فعل اتفاق افتاده است و به صورت ویژه بررسی می نماییم چه پیگیری هایی برای احیای خلیج گرگان صورت گرفته و نتیجه آنها چه بوده است.
وی، نبود یک مدیریت متمرکز مسئولیت پذیر را مشکل اصلی برای احیای این خلیج عنوان نمود و اظهار داشت: به جای این که دستگاههای متولی در این حوزه مطالبه گری کرده و برای حل مشکل چانه زنی کنند دستگاههای قضایی و نظارتی به مبحث ورود کرده و از این دستگاه ها می خواهند که به وظایف خود در این حوزه عمل کنند.
این مقام ارشد قضایی استان گلستان با بیان اینکه مبحث خلیج گرگان فقط در ارتباط با گلستان نیست، خاطرنشان کرد: باید مطالبه فراگیر و ملی جهت کمک به احیای این خلیج صورت بگیرد وگرنه عواقب آن فراتر از استان، حتی کشورهای منطقه را هم درگیر خواهد نمود.
آسیابی اظهار داشت: نمایندگان استان هم باید ورود جدی به این مورد داشته باشند و در سفرهای استانی رئیس جمهور، اختصاص ردیف اعتباری ویژه برای احیای خلیج گرگان مطالبه اصلی استان باشد تا برای احیای این خلیج اقدام اساسی صوت بگیرد و بتوانیم جلوی آثار مخرب محیط زیست را بگیریم.
وی افزود: از زمان بروز این معضل تابحال به جز چند جلسه و چند مصوبه برای رفع کوتاه مدت مشکل که آن هم بر زمین مانده، در عمل هیچ اتفاقی نیفتاده و باید به دنبال مطالبه اجرای مصوبات کمیته ملی احیای تالاب ها باشیم.
به گزارش ثبت آسان به نقل از دادگستری گلستان، صید غیرمجاز، ایجاد پاسگاه و مقابله با آتشسوزی و ساماندهی قایق های صیادی از دیگر مورادی بود که در جلسه امروز به آن پرداخته شد.
نشست زیست محیطی با مبحث چالش های زیست محیطی خشک شدن خلیج گرگان امروز با حضور مسؤلان قضایی و محیط زیستی استانهای گلستان و مازندارن در جزیره آشوراده برگزار شد.1400/07/23
09:09:14
5.0 / 5
311
تگهای خبر: رئیس , مدیریت , نظارت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است