بازدید رئیس سازمان زندان ها از زندان مرکزی اهواز

بازدید رئیس سازمان زندان ها از زندان مرکزی اهواز غلامعلی محمدی رئیس سازمان زندان ها که به استان خوزستان سفر کرده است، با حضور در زندان مرکزی اهواز، نحوه خدمت رسانی به مددجویان و همینطور استانداردهای زندانبانی را مورد بررسی قرار داد.به گزارش ثبت آسان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان زندان ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور، غلامعلی محمدی رئیس سازمان زندان ها در ادامه سفر به استان خوزستان و پیگیری اجرای اولویت های تحول و تعالی زندانبانی، از «زندان مرکزی اهواز» بازدید کرد.

در این سرکشی شبانه که در نیمه شب گذشته صورت پذیرفت، وی از از طرح پروژه زندان تمام الکترونیک هوشمند هم بازدید به عمل آورد.

محمدی ضمن سرکشی از بخش های مختلف ازجمله فضای خوابگاهی مددجویان و هم مراقبین زندان، درباره علت حضور شبانه در این مرکز تأمینی و تربیتی اظهار داشت: در بازدید روز تراکم واقعی زندان ها محسوس نیست. درحالیکه در بازدید شبانه و به هنگام استراحت مددجویان، میتوان تراکم واقعی فضا را به عینه دید.

رئیس سازمان زندان ها تصریح کرد: البته در بازدیدهای شبانه همچنان نوع فعالیت همکاران، اجرای دستورات و همینطور استانداردهای زندانبانی را بشکلی متقاوت بررسی می نماییم.

وی بعد از گفتگو با برخی از زندانیان در رابطه با نحوه خدمات رسانی و امکانات موجود تاکید کرد: در مناطقی مثل اهواز، هرمزگان و یا بوشهر تجهیز وسایل سرمایشی و گرمایشی مهم می باشد. در حال حاضر هم تجهیز وسایل سرمایشی این زندان را بسیار مناسب دیدم و این نکته جای تقدیر دارد.

محمدی همینطور اظهار داشت: همانطور که به زندانیان توجه می‎کنید، باید به حقوق همکاران و امکانات مورد نیاز آنها هم توجه گردد در واقع رسیدگی به وضعیت کارکنان باید جزء اولویت ها باشد.

در سرکشی غلامعلی محمدی از زندان مرکزی اهواز، فضاهای مختلف و تعبیه شده این مرکز از نزدیک مورد ارزیابی رئیس سازمان زندان ها قرار گرفت.

رئیس سازمان زندان ها روز گذشته، ۱۴ تیرماه از فضای جدید کانون اصلاح و تربیت اهواز هم یادید کرد و امروز هم مقرر است از مراکز تأمینی و تربیتی خوزستان سرکشی کرده و درعین حال درباره بهبود هرچه بیشتر وضعیت قضایی و عرضه خدمات زندانبانی به گفتگو با مسئولین استانی بنشیند.
نشست رئیس سازمان زندان ها و رئیس کل دادگستری خوزستان
غلامعلی محمدی رئیس سازمان زندان ها بامداد امروز، ۱۵ تیرماه درجریان سفر به استان خوزستان، در گفتگو با رئیس کل دادگستری این استان، از رشد قابل توجه همکاری دستگاه قضا با زندان ها اطلاع داد.
وی در این جلسه اعلام کرد؛ بر مبنای آمار موجود، توجه دستگاه قضایی در این استان به زندان ها، قابل توجه است همچنانکه تعداد بازدیدهای همکاران قضایی بخصوص شخص رئیس کل رشد قابل توجهی داشته است.
رئیس سازمان زندان ها توضیح داد؛ از آغاز سالجاری قریب به ۲۶۰ بازدید از زندان ها توسط مقامات قضایی انجام شده و در این رابطه سال ۱۴۰۰ هم نسبت به سال ۱۳۹۹ شاهد رشد ۱۲۰درصد بوده ایم. ازاین رو لازم است از توجه ویژه قضات به زندان ها و همینطور مبحث کاهش جمعیت کیفری از راه اجرای تخفیفات قانونی و استفاده از پابندهای الکترونیکی قدردانی کرد.
محمدی با اشاره به افتتاح طرح جدید کانون اصلاح و تربیت اهواز طی شب گذشته عنوان کرد: مجموعه کانون اصلاح و تربیت با تلاش همکاران، با بازسازی و اصلاح فضا همراه شده و به جرأت میتوان گفت مبدل به مجموعه ای زیبا و در شأن مددجویان و حفظ کرامت انسانی آنان شده است.
وی همینطور با اشاره به بازدید شبانه از زندان مرکزی اهواز و هدف از سرکشی از آن اظهار داشت: همین سرکشی هاست که نشان میدهد همکاران ما در زندان تلاش جدی دارند تا جامعه در آسودگی بیشتری به سر ببرد.
رئیس سازمان زندان ها افزود: بازدید شبانه حسن دیگری هم دارد و این که مشاهده تراکم جمعیت به نحو بهتری قابل ارزیابی است چون که اغلب مددجویان در طول روز در کارگاه ها، کلاس ها و کارهای فرهنگی و آموزشی مشغولند وضعیت واقعی تراکم جمعیت به درستی دیده نمی گردد.
در این نشست همینطور گزارشی از وضعیت زندان ها و جمعیت کیفری استان، میزان تراکم و سیاست های سازمان درمورد تعامل با دستگاه قضایی درجهت کاهش جمعیت کیفری و کاهش ورودی به زندان ها توسط دکتر غلامعلی محمدی عرضه شد.
در بخش دیگری از این نشست علی دهقانی رئیس کل دادگستری خوزستان اذعان داشت: خوشبختانه با حضور آقای محمدی دوره جدیدی در مدیریت زندان ها مبتنی بر زندانبانی علمی شروع شده وحقوق زندانیان و تظلم خواهی آنان به بهترین نحوه در این دوره دردست انجام است.
وی افزود: از طرف دیگر مهم ترین مأموریت زندان ها که اصلاح مددجویان است، در حال حاضر به بهترین وجه پیگیری می شود. ما هم تلاش می نماییم در تحقق سیاست های رئیس محترم قوه قضاییه، به اصلاح رفتار مجرمان و کاهش جمعیت کیفری کمک نماییم.
این مقام قضایی خاطرنشان ساخت: امیدوارم با حضور شما و افتتاح پروژه های جدیدالاحداث در استان خوزستان، بخشی از مشکلات زندان ها ازجمله در حوزه سرانه اسکان و خدمات زندانبانی کاهش پیدا کند.

منبع:

1401/04/15
14:14:04
5.0 / 5
187
تگهای خبر: پروژه , خدمات , رئیس , ساخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است