رئیس كل دادگستری استان فارس خبر داد:

پایان دادگاه متهمان حمله تروریستی به شاهچراغ

پایان دادگاه متهمان حمله تروریستی به شاهچراغ ثبت آسان: فارس رییس کل دادگستری استان فارس با اشاره به اتمام دادگاه رسیدگی به اتهامات متهمان پرونده حمله تروریستی به حرم مطهر حضرت شاهچراغ(ع)، از صدور رأی بدوی تا پیش از پایان سال آگاهی داد.


حجت الاسلام والمسلمین سید کاظم موسوی عصر پنجشنبه ۲۵ اسفند به خبرنگاران اظهار داشت: باتوجه به گرفتن آخرین دفاع از متهمین در دهمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات عاملین مشارکت در حمله تروریستی به حرم مطهر شاهچراغ (ع) در شعبه اول دادگاه انقلاب اسلامی شیراز، رأی دادگاه در مهلت قانونی مطابق ماده ۴۰۴ قانون آئین دادرسی کیفری و قبل از اتمام سال صادر می شود.
موسوی با اعلان اینکه رسیدگی به این پرونده در ۱۰ جلسه در شعبه اول دادگاه انقلاب اسلامی شیراز با حضور کلیه متهمین، وکلای مدافع آنان و شکات پرونده برگزار شد، اظهار داشت: روند رسیدگی به این پرونده حساس از هجدهم بهمن ماه شروع شده بود.
وی با اعلان اینکه هر ۵ متهم پرونده مذکور از شهروندان خارجی و عضو گروه تروریستی داعش هستند، اظهار داشت: کلیه متهمان از حق داشتن وکیل برخوردار بودند و باتوجه به عجز آنان از معرفی وکیل تعیینی، وکلای تسخیری مسئولیت دفاع از آنان را برعهده داشتند و در مقاطع زمانی مختلف با متهمین ملاقات داشتند.
رییس کل دادگستری استان فارس با اعلان اینکه تعداد دیگری از متهمین در رابطه با این پرونده که رسیدگی به اتهامات آنان قرار بود در استان تهران و سایر استانها صورت گیرد با عدم صلاحیت به دادگاه انقلاب اسلامی شیراز واگذار شد اظهار داشت: قبل از این نیز دو تن از این متهمان در جریان رسیدگی به پرونده به عنوان باخبر در دادگاه حاضر و اظهارات آنان گرفتن شد.
به گزارش ثبت آسان به نقل از ایسنا، حمله تروریستی به حرم مطهر شاهچراغ (ع) شامگاه ۴ آبان ماه امسال منجر به شهادت ۱۳ تن از زوار و خادمان شد.
منبع:

1401/12/26
23:26:51
5.0 / 5
192
تگهای خبر: رئیس , مشاركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است