اعلام آمادگی سرمایه گذار برای كشت زعفران در اراضی موقوفه فاروج

اعلام آمادگی سرمایه گذار برای كشت زعفران در اراضی موقوفه فاروج ثبت آسان: بجنورد- رئیس اداره بهره وری اقتصادی موقوفات و بقاع متبركه اداره كل اوقاف و امورخیریه خراسان شمالی اظهار داشت: یك سرمایه گذار برای كشت زعفران در اراضی زراعی موقوفه ای شهرستان فاروج اعلام آمادگی كرده است.


سیدرضا غیاثیان سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهاركرد: اكنون طرح كشت زعفران با سرمایه گذار به مرحله تنظیم قرارداد رسیده است و این محصول در پنج هكتار از زمین موقوفه ای كشت خواهد شد.
وی اظهار داشت: بیش از 40 موقوفه در خراسان شمالی قابلیت و ظرفیت واگذاری به سرمایه گذار را دارد كه تابحال 19 مورد آن برای واگذاری پالایش شده است.
وی اظهار داشت: اكنون اداره كل اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی با سرمایه گذران در زمینه ساخت و ساز در جهت بهره مندی بیشتر از موقوفات، مشاركت 50 درصدی دارند.
غیاثیان افزود: فرقی ندارد كه شخص حقیقی و یا حقوقی باشد، اگر سرمایه گذاری بخواهد در موقوفه ای سرمایه گذاری كند، كارشناس با عنایت به نقشه و میزان هزینه موقوفه، آن را قیمت گذاری كرده و به این طریق میزان مشاركت اداره كل اوقاف و سرمایه گذار مشخص می گردد.
وی اظهار داشت: اداره كل اوقاف و امور خیریه در استان آماده هر گونه همكاری با سرمایه گذاران در زمینه های مختلف مانند تولید اماكن تجاری، فرهنگی، اداری و بهداشتی است و در این راستا هم از طرق مختلفی مانند رسانه ها و صدا و سیما تبلیغات و اطلاع رسانی انجام داده است.
تعداد كل موقوفات ثبت شده در خراسان شمالی پنج هزار و 490 وقف است
استان 863 هزار نفری خراسان شمالی در شمال شرق كشور واقع است.
اخبار خراسان شمالی را در كانال تلگرامی اخبار ایرنا خراسان شمالی به نشانی 🆔 @IRNABOJNURD پیگیری كنید.
ع/ 6042 انتشار: سیدحسین قدسی


1396/11/24
14:04:35
5.0 / 5
4625
تگهای خبر: اداره , اقتصاد , سرمایه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است