معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی استاندار قزوین:

شعارسال نباید به چند اقدام شعاری محدود شود

شعارسال نباید به چند اقدام شعاری محدود شود ثبت آسان: قزوین- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار قزوین اظهار داشت: شعار پشتیبانی از كالای ایرانی را باید بعنوان یك اندیشه درست عملیاتی كرد و نباید اجازه داد در این زمینه تنها به چند اقدام سطحی و شعاری بسنده شود.


علیرضا آشناگر روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در مورد نامگذاری سال جدید از جانب مقام معظم رهبری بعنوان سال پشتیبانی از كالای ایرانی اضافه كرد: باید تولید كنندگان از این فضا برای ارتقاء دانش و افزایش كیفیت كالاهای تولیدی خود بهره ببرند ودولت هم ضمن گسترش چتر حمایتی از تولیدات داخلی، استانداردهای مناسب را برای پیشگیری از سوء استفاده از این فضا تدوین كند.
وی با اشاره به اینكه عرصه اقتصاد و تولید صحنه رقابت جهانی است، اضافه كرد: پویایی صنعت، خدمات و دیگر فعالیتها، رابطه مستقیمی با جلب رضایت مصرف كنندگان دارد و امیدواریم با حمایت واقعی از تولیدات با كیفیت داخلی زمینه اشتغال جوانان و رونق و شكوفایی اقتصاد كشور را فراهم آوریم.
وی با اشاره به اینكه همه باید نقش خویش را در بازسازی اقتصاد كشور ایفا كنند اضافه كرد: مردم در نخستین گام باید به داشته های خود اتكا كنند و بپذیرند كه دنیا در این دوران توسعه شتابان به راحتی تجربیات و دانش و بازار خویش را در اختیار آنها قرار نمی دهد.
وی با ذكر مثالی در این خصوص اظهار نمود: در ملاقاتی كه سالهای قبل بعنوان فرماندار نهاوند با یك هیات كره ای داشتم، دلیل پیشرفت كشور آنان را جویان شدم كه یكی از بانوان هیات پاسخ داد كه ما از داشته های خود استفاده كردیم و حتی از موهای خود گلاه گیس ساخته و به خارج صادر كردیم تا اقتصاد رونق بگیرد.
وی در مورد الزامات پشتیبانی از تولید و رونق اقتصاد داخلی اضافه كرد: به رسمیت شناختن مالكیت و احترام به آن از جانب اركان نظام و دولت و به رسمیت شناختن رقابت در فعالیت های اقتصادی سرمایه گذاران و مقابله جدی با هرگونه انحصار از جانب اشخاص حقیقی وحقوقی همچون الزاماتی هستند كه باید مجلس شورای اسلامی با تصویب قوانین آنها را تصریح كرده ودستگاه قضایی ودولت اجرای آنها را تضمین كنند.
وی با اشاره به اینكه كالای داخلی وقتی از نظركیفیت و قیمت قابل رقابت باشد به انتخاب قطعی مردم تبدیل می شود، اضافه كرد: افزایش كیفیت كالاهای تولیدی به شكلی كه برای مشتری ملموس باشد ضروری می باشد والبته دولت می تواند با حذف یا كاهش بعضی از عوارض و نرخ خدمات مختلف قیمت كالاها را هم متعادل سازد.
وی با اشاره به قاچاق كالا ادامه داد: با وجود اقدامات دولت در این زمینه، وجود 12میلیارد دلار كالای قاچاق نشانه صدمه بزرگی در كشور است و واردات خارج از شبكه این همه كالا برای متوقف كردن چرخ تولید داخل كافی است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار قزوین اضافه كرد: مقابله همه جانبه با فساد سازمان یافته كه به تعبیر مقام معظم رهبری اژدهای هفت سر است به عزم جدی و ملی نیازمند دارد كه باید با شفاف سازی رسانه ها و دیدبانی جامعه و اقدامات قضایی هم همراه باشد.
وی اضافه كرد: باید اعتبار لازم برای بازسازی و نوسازی صنایع با هدف تامین نیاز داخلی و صادارت كالا تامین گردد چون تكنولوژی و تجهیزات فرسوده كیفیت و قیمت و بهره وری را تحت تاثیر قرار می دهد.
آشناگر اضافه كرد: ثبات سیاست های پولی و ارزی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد و آشفتگی در این سیاستها می تواند همه برنامه های حمایتی را تحت شعاع قرار دهد.
مقام معظم رهبری سال 1397 را بعنوان سال پشتیبانی از كالای ایرانی نامگذاری كردند و مسئولان و مردم را به تحقق این شعار فراخواندند.
6012/6101


1397/01/09
11:14:14
5.0 / 5
4692
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , خدمات , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است