برداشت گل محمدی در كاشان شروع شد

برداشت گل محمدی در كاشان شروع شد ثبت آسان: كاشان- معاون استاندار و فرماندار ویژه كاشان از آغاز برداشت گل محمدی در گلستان های این شهرستان اطلاع داد.


به گزارش ثبت آسان به نقل از ایرنا از روابط عمومی فرمانداری كاشان حمیدرضا مومنیان روز چهارشنبه اظهار داشت: برداشت افزون بر 9 هزار و 500 تن گل محمدی از سطح 2 هزار و 500 هكتار از زمین های زیر كشت این محصول امسال پیش بینی شده است.
وی اضافه كرد: كاشان بیشترین میانگین تولید گل محمدی در كشور را دارد و سالانه نزدیك به 15 هزار تن گلاب مرغوب در یك هزار و 600 كارگاه سنتی و 28 واحد صنعتی این شهرستان تولید می گردد.
فرماندار كاشان بیان كرد: همینطور تولید نزدیك به 2 هزار و 200 كیلوگرم اسانس طبیعی به ارزش تقریبی هر كیلوگرم 200 میلیون ریال در این شهرستان برای سال 1397 دور از انتظار نیست.
او با اشاره به ایجاد 80 هزار نفر- روز اشتغال در موسم گل چینی و گلابگیری در شهرستان كاشان افزود: زندگی 2 هزار و 800 خانوار به كشت، تولید و برداشت گل محمدی وابسته می باشد و این صنعت نزدیك به 6 هزار شغل پایدار و ثابت در مجموع در این منطقه بوجود آورده است.
مومنیان در ادامه توسعه كشت های كم آب بر را از مصداق های اقتصاد مقاومتی بیان كرد و اظهار داشت: گسترش دشت های گل محمدی با كمترین سرمایه گذاری از ارزش افزوده بالایی برخوردار می باشد و شهرت، كیفیت و مرغوبیت فراورده های كاشان باعث رونق صنعت گردشگری بخصوص جذب مسافران خارجی به این شهرستان شده است.
وی عنوان كرد: اقتصاد مناطق كوهستانی كاشان (بخش های قمصر، برزك و نیاسر، جوشقان و كامو، بخش مركزی و روستاهای آن) بعنوان مهمترین مركزهای تولید گلاب كشور به صورت كامل وابسته به گل محمدی، گلابگیری و عرقیات گیاهی است.
شهرستان كاشان دارای 28 كارخانه صنعتی، یك هزار و 600 كارگاه سنتی و 12 واحد نیمه صنعتی فعال در زمینه تولید گلاب و عرقیات گیاهی می باشد.
این شهرستان با جمعیت نزدیك به 365 هزار نفر در فاصله 200 كیلومتری شمال اصفهان واقع است.
6136/8123


1397/01/15
16:19:03
5.0 / 5
4746
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است