استفاده از ارزهای دیجیتال در پاكستان ممنوع گردید

استفاده از ارزهای دیجیتال در پاكستان ممنوع گردید ثبت آسان: اسلام آباد - بانك مركزی پاكستان با انتشار دستورالعملی، استفاده از ارزهای مجازی را در مبادلات این كشور، ممنوع و غیرقانونی اعلام نمود.


به گزارش روز شنبه ایرنا در دستورالعمل بانك مركزی پاكستان به مدیران ارشد بانك ها و موسسات مالی و اعتباری و عرضه دهندگان خدمات مالی آمده است: ارزهای مجازی مانند 'بیت كوین، لیتكوین، پاك كوین، واین كوین یا ارزهایی نظیر آن' اسناد قانونی برای مبادلات در پاكستان نیستند.
در ادامه این دستورالعمل آمده است: بانك مركزی پاكستان به هیچ شخص یا نهادی در مورد 'صدور، فروش، خرید، مبادله یا سرمایه گذاری در هر نوع از ارزهای دیجیتال' مجوزی صادر نكرده است.
بانك مركزی پاكستان در انتها دستورالعمل خود، بانك ها و موسسات مالی و اعتباری این كشور را از ' استفاده، تجارت، نگهداری، انتقال سرمایه و سرمایه گذاری در ارزهای مجازی' بر حذر داشته است.
ارز دیجیتال (Cryptocurrency) فرمی از پول الكترونیكی و رمز گذاری شده است. بیشتر ارزهای دیجیتال به منظور حذف واسطه ها و ناشناس بودن طراحی شده اند.
ارزهای دیجیتال، ارزهایی هستند كه از رمزنگاری برای انتقال در اینترنت استفاده می نمایند، ولی گفته می گردد رمزنگاری های ارزهای دیجیتال غیرقابل هك و پیگیری هستند.
'بیت كوین، اتریوم، ریپل و لایت كوین' از مشهور ترین ارزهای دیجیتال هستند.
تعدادی از كشورها به علت مشكلات بیت كوین مانند فرار مالیاتی، پولشویی، تأثیر مخرب در اقتصاد و مشخص نبودن مالكیت آنها، استفاده از ارزهای دیجیتالی را ممنوع كرده اند.
آساق**6125**1144


1397/01/18
14:31:23
5.0 / 5
4924
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است