مدیرعامل شركت آب منطقه ای یزد:

آب انتقالی به استان یزد امروز برقرار می گردد

آب انتقالی به استان یزد امروز برقرار می گردد ثبت آسان: تهران - مدیرعامل شركت آب منطقه ای یزد، از تعرض دوباره به خط انتقال آب به یزد اطلاع داد و اظهار داشت: تعمیر مسیر این خط لوله در دست انجام است و تا آخر وقت امروز (یكشنبه) آب این خط وارد استان یزد می گردد.


به گزارش روز یكشنبه ایرنا از وزارت نیرو، «محمدمهدی جوادیان زاده» اضافه كرد: جمعه گذشته به دنبال تجمعات روستاهای منطقه ورزنه اصفهان، شیرآلات 9 حوضچه پمپاژ آب و تجهیزات برق خط انتقال آب كوهرنگ به یزد مورد تعرض قرار گرفت و تخریب شد و از حدود ساعت 20 شامگاه 24 فروردین هم جریان آب انتقالی به استان قطع شد.
وی ادامه داد: از حدود ساعت هشت بامداد روز شنبه (25 فروردین) بعد از انجام تعمیرات لازم، عملیات آغاز پمپاژ آب انجام شد اما از آنجائیكه برای تعمیرات باید آب موجود در خطوط تخلیه می شد، پر شدن مجدد خطوط انتقال، قدری زمانبر شد و ساعت 13عصر آب به استان یزد رسید.
جوادیان زاده اظهار داشت: از حدود ساعت 21 شامگاه گذشته بار دیگر، 9 تیر برق و 6 حوضچه در مسیر خط انتقال آب تخریب شد و درون دو حوضچه پمپاژ آب هم نخاله ساختمانی و بتن تخلیه شد كه تعمیر خسارات وارده همچنان ادامه دارد تا بعد از تعمیرات نهایی بتوانیم دوباره آب را به سمت استان یزد پمپاژ نماییم.

* ناچار به انتقال آب كوهرنگ هستیم
مدیرعامل شركت آب منطقه ای یزد خاطرنشان كرد: اكنون یا منابع آب زیرزمینی به میزان كافی در استان یزد وجود ندارد كه بتوان از آن برای بخش شرب استان بهره برد یا اینكه این منابع كیفیت پایینی دارند كه در صورت استفاده از آن، برای بخش شرب مشكل متعددی تولید خواهد شد و از این رو امكان استفاده از منابع زیرزمینی برای بخش شرب وجود ندارد و ناچار به استفاده از آب انتقالی كوهرنگ به استان یزد هستیم.
جوادیان زاده با اشاره به اینكه تعمیرات بخش خسارت دیده خطوط تا ظهر امروز (یكشنبه) نهایی می شود، اضافه كرد: بعد از آغاز مرحله پمپاژ، رسیدن آب به استان یزد چند ساعتی زمان می برد كه اگر در این بازه زمانی مشكل خاصی تولید نشود، تا آخر وقت امروز، آب این خط وارد استان یزد می گردد.
به گزارش ثبت آسان به نقل از ایرنا، آب انتقالی به یزد تنها به شرب مردم اختصاص دارد اما در حمله تعدادی از كشاورزان به حوضچه و خطوط برق رسانی خط انتقالی در چندین نوبت از انتقال آب به یزد از مدار تولید خارج شد.
اخبار اقتصادی ایرنا در تلگرام: IRNAeco@
اقتصام **1070**2025


1397/01/26
14:42:10
5.0 / 5
4440
تگهای خبر: تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است