شكستگی لوله عامل تغییر رنگ آب شرب در شهرك بهاران بود

شكستگی لوله عامل تغییر رنگ آب شرب در شهرك بهاران بود ثبت آسان: سنندج - مسئول روابط عمومی آبفای شهری كردستان اظهار داشت: دلیل اصلی تغییر رنگ آب آشامیدنی مشتركان این شركت در شهرك بهاران سنندج، شكستگی لوله خط انتقال اصلی و ورود گل و لای به داخل شبكه بود.


ادریس شریفی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار نمود: اولین گزارش از كدر شدن آب شرب در این منطقه عصر روز گذشته به این شركت اعلام گردید و بلافاصله ماموران برای پیگیری مبحث به محل اعزام شدند.
وی با اشاره به اینكه خط انتقال آب از تصفیه خانه ننله به شهرك بهاران 18 كیلومتر طول دارد، اضافه كرد: از این خط انتقالی یك خط به واحدهای مسكن مهر در شهرك بهاران كشیده شد كه همزمان با فعالیت های عمرانی دچار شكستگی شده بود.
شریفی افزود: سایز لوله خط انتقال هزار میلی متر است كه بدلیل حجم بالای آب در این خط، استقرار عوامل، حفاری و جوشكاری و مرمت لوله زمان بر بود كه همین طولانی شدن مراحل ترمیم سبب ورود گل و لای به شبكه آب شرب شد.
وی خاطرنشان كرد: این شكستگی لوله با تلاش ماموران این شركت شب گذشته به طور كامل رفع شد اما چون گل و لای وارد شبكه خط انتقال فرعی شده بود بر طرف شدن مشكل رنگ آب كمی طول كشید كه با باز گذاشتن شیر آب برای مدت كوتاهی، رنگ آن شفاف می شد.
شریفی تصریح كرد: امروز هم عوامل شبكه بهداشت شهرستان آزمایش های لازم را بر روی آب شرب این شهرك انجام دادند كه كدورت زیر پنج و در حد طبیعی بود و مشكل به طور كلی بر طرف شد.
شامگاه چهارشنبه بعد از كدر شدن رنگ آب آشامیدنی اهالی شهرك بهاران، شایعاتی در خصوص تركیب شدن آب فاضلاب با آب آشامیدنی مطرح و نگرانی هایی برای مردم تولید كرد.
این نگرانی در حالی بود كه سیستم و شبكه فاضلاب شهری كاملا از لوله های انتقال آب آشامیدانی جدا و مجزا هستند و امكان تركیب آنها در هیچ شرایطی وجود ندارد.
همزمان با كدر شدن رنگ آب شرب شهرك بهاران سنندج و گسترش این شایعات، فروش آب معدنی در مغازه های این شهرك افزایش یافت و ساكنان ترجیح دادند از آب های بسته بندی تا زمان رفع مشكل استفاده كنند.
شهر سنندج 500 هزار نفر جمعیت دارد.
6108/9102


1397/01/30
15:33:12
5.0 / 5
4449
تگهای خبر: شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است