ایرنا گزارش می دهد؛

پارك های علم و فناوری، موتور چین برای تسخیر بازارهای جهانی

پارك های علم و فناوری، موتور چین برای تسخیر بازارهای جهانی ثبت آسان: تهران- چین همچون كشورهایی است كه با گسترش پارك های علم و فناوری بعنوان موتور توسعه با جذب و پرورش اندیشه های نو و زایش فناوری به پیشرفت اقتصادی شگرفی دست یافته است.


به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا به پكن، «وانگ كیف» رئیس مركز تحول پارك علم و فناوری شهر كورلا (Korla) با عنوان «ساختمان استعداد منطقه توسعه اقتصادی و فناوری» واقع در مركز استان شین جیانگ (Xinjiang) چین در حضور خبرنگاران داخلی و خارجی شركت كننده در برنامه آشنایی با بخش مركزی جاده ابریشم اظهار داشت: توسعه پارك های علم و فناوری و پشتیبانی از اندیشه های نو و كسب و كارهای نوپا یك سیاست ملی است.
وی اضافه كرد: این پارك در سال 2011 تكمیل و افتتاح شد و هدف از تولید آن ارائه یك مدل صنعتی جدید برای تسریع روند توسعه اقتصادی كشور است.
به گفته كیف، این پارك فناوری كه در زمینی به مساحت 88 كیلومتر مربع احداث شده است، حدود 2 هزار كسب و كار نوپا را حمایت می كند.
رئیس مركز تحول پارك علم و فناوری یاد شده خاطرنشان كرد: این پارك با سرمایه گذاری 42 میلیارد یوانی دولت به وجود آمد، ارزش تولید آن اكنون 81 میلیارد یوان در سال و درآمد ثابت آن 3.5 میلیارد یوان در سال است.
این مقام مسئول افزود: در پنج سال آینده بیشتر به سمت توسعه مفهوم نوآوری، فراهم كردن هر چه بیشتر زمینه برای شكل گیری ایده های نو و افزایش سهم این پارك در توسعه ملی و انتقال فناوری پیش می رویم.
وی، این اهداف كیفی را در قالب هدف كمی افزایش درآمد ثابت پارك به سطح یك هزار و 100 میلیارد یوان و افزایش ارزش تولید آن به سطح 326 میلیارد یوان تعریف و خاطرنشان كرد: توسعه آینده این پارك مبتنی بر پنج محور پوشاك، نفت و گاز، خدمات اینترنت پایه و خدمات ماشین محور خواهد بود.
كیف تصریح كرد: تمام تلاش ما این است كه به سهم خود موتور توسعه اقتصادی كشور باشیم و تجارت در مسیر جاده ابریشم را حمایت نماییم.
به گفته وی، مدل جدید توسعه اقتصادی چین مبتنی بر اقتصاد مجازی و اینترنت محور و داده های بزرگ است تا كارایی افزایش یابد.
كاركرد داده های بزرگ، فراهم آوردن امكان تجزیه و تحلیل در سطح گسترده است كه باعث آشكار شدن روندها و ارتباطات می گردد.
كیف همینطور با اشاره به تصویر تعدادی از دانشمندان و استادان دانشگاه های معروف چینی و بین المللی كه 26 نفر آنها از دانشگاه های آمریكا بودند، اظهار داشت: این پارك علم و فناوری به صورت مرتب از این افراد بزرگ برای دادن مشاوره به نوآوران جوان دعوت می كند.
وی افزود: سال قبل این پارك فناوری 18 ایده نو را با موفقیت تبدیل به كسب و كار نوپا كرد.
كیف بعنوان مثالی از این ایده های نو كه به كسب و كار تبدیل گشته است، به شكلی فناوری اشاره نمود و اظهار داشت: سال قبل پرورش یك ایده نو باعث شد كشور به شكلی فناوری مولكولی برای تولید محصولات PPS و PASS دست پیدا كند كه پیش از این تنها دو كشور آمریكا و ژاپن دارای این فناوری بودند.
PPS، نوعی تركیب مولكولی عالی با هسته معطر و PASS نوعی ماده مولكولی عالی جدید است كه ساختار PPS را تشكیل می دهد. این دو ماده در ساخت كشتی و هواپیما استفاده می شوند.
گروهی از خبرنگاران خارجی از كشورهای جنوب و جنوب شرق آسیا و هم آسیای مركزی از 12 تا 21 اردیبهشت از بخش مركزی جاده ابریشم یا استان شین جیانگ چین دیدن كردند.
استان شین جیانگ با مساحت یك میلیون و 660 هزار كیلومتر مربع، بزرگ ترین استان چین است كه با هشت كشور قزاقستان، قرقیزستان، تاجیكستان، افغانستان، پاكستان، روسیه، مغولستان و هند مرز مشترك دارد.
اقتصام**1063*2025


1397/02/28
12:50:36
2.5 / 5
4638
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , توسعه , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
مزایدہ:
Salam:
مزایده انلاین سالم و عادلانه
گوشی موبایل
هدفون
تبلت
لپ تاپ
ساعت هوشمند
و...
دوست داری با نصف قیمت بخری؟
پس سریع بیا توی سایت بای برد

نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است