75 درصد روستاییان آذربایجان غربی از آب سالم برخوردار می باشند

75 درصد روستاییان آذربایجان غربی از آب سالم برخوردار می باشند ثبت آسان: ارومیه- مدیرعامل شركت آب و فاضلاب روستایی آذربایجان غربی اظهار داشت: 75 درصد از جمعیت روستایی استان در یك هزار و 800 روستا از نعمت آب آشامیدنی سالم و بهداشتی برخوردار می باشند.


كاظم محمدی اقدم روز یكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اضافه كرد: افزون بر یك هزار و 800 روستای پرجمعیت در آذربایجان غربی تحت پوشش خدمات آب و فاضلاب روستایی قرار دارد كه بیش از یك میلیون نفر در آنها زندگی می كنند.
وی افزود: سال قبل طرح های آبرسانی به 64 روستای استان به آخر رسید و بهره برداری از آنها شروع شد.
وی ادامه داد: برای اجرای این طرح ها یك هزار و 200 میلیارد ریال اعتبار مصوب شده بود كه از این میزان 488 میلیارد ریال هزینه شد.
وی بیان كرد: با بهره برداری از این طرح ها، 37 هزار و 600 نفر جمعیت روستایی استان از نعمت آب آشامیدنی سالم و بهداشتی برخوردار شدند كه با اتمام این طرح ها شاخص بهره مندی جمعیت روستایی استان از آب سالم از 72.4 درصد به 75.4 درصد افزایش یافت.
مدیرعامل شركت آب و فاضلاب روستایی آذربایجان غربی اظهار داشت: هم اكنون 84.6 درصد از روستاهای استان تحت پوشش خدمات این شركت قرار دارند كه برای تحت پوشش قرار دادن باقی روستاها یك هزار و 620 میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است.
محمدی اقدم با اشاره به مشكلات آبرسانی به روستای 'قولنجی' ارومیه اضافه كرد: آب آشامیدنی این روستا تنها مشكل لب شوری دارد كه برای رفع آن اقدام به حفرچاه جدبد شده كه حفر این چاه جوابگوی مصرف روستا نیست.
وی ادامه داد: برای رفع لب شوری آب در این روستا اقداماتی همچون نصب آب شیرین كن نقطه ای برنامه ریزی شده تا اهالی بتوانند آب آشامیدنی مورد نیاز خویش را از این دستگاه ها تامین كنند.
وی بیان كرد: در جهت بهبود كیفیت آب آشامیدنی در روستاهای استان هم در سال قبل با استقرار و راه اندازی چهار سامانه حذف فلزات سنگین در منطقه ماكو و پلدشت نسبت به بهبود كیفیت آب آشامیدنی روستاهای منطقه اقدام شد.
مدیرعامل شركت آب و فاضلاب روستایی آذربایجان غربی همینطور با اشاره به اصلاح و بازسازی 36 كیلومتر شبكه توزیع آب روستایی در سال قبل افزود: این اقدام در جهت نگهداری و بهره برداری از تاسیسات آب و فاضلاب صورت گرفته است.
محمدی اقدم اظهار داشت: توسعه 10 كیلومتر خطوط انتقال آب، رفع اتفاقات در شبكه ها و خطوط انتقال، تهیه و نصب 240 دستگاه الكتروپمپ، تهیه و نصب 51 دستگاه تابلو برق، تهیه، توزیع و نصب 75دستگاه كنتور حجمی و تجهیز 15 باب ایستگاه آب از دیگر اقدامات انجام شده این شركت در سال قبل است.
به گزارش ثبت آسان به نقل از ایرنا، آذربایجان غربی 2 هزار و 839 روستا دارد كه از این تعداد، 2 هزار و 200 روستا بالای 20 خانوار است و افزون بر یك میلیون و 150 هزار نفر در آنها زندگی می كنند.
افزون بر یك هزار و 800 روستای پرجمعیت در آذربایجان غربی تحت پوشش خدمات آب و فاضلاب روستایی قرار دارد.
8137/2093


1397/03/06
13:02:56
5.0 / 5
4742
تگهای خبر: بهره برداری , خدمات , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است