استاندار:

هر روز یك روستای كرمانشاه به شبكه گاز متصل می گردد

هر روز یك روستای كرمانشاه به شبكه گاز متصل می گردد ثبت آسان: كرمانشاه - استاندار كرمانشاه یكی از برنامه های توسعه ای استان را اتصال روستاها به شبكه گاز طبیعی عنوان نمود و اظهار داشت: برپایه برنامه هر روز یك روستای استان از نعمت گاز برخوردار می گردد.


به گزارش ثبت آسان به نقل از ایرنا، هوشنگ بازوند روز یكشنبه در مراسم كلنگ زنی عملیات اجرایی گازرسانی به شهر ریجاب و 54 روستای شهرستان دالاهو، این طرح را اقدامی شایسته دانست و اضافه كرد: این كار در ماندگاری روستاییان و جلوگیری از مهاجرت آنها به شهرها موثر است.
وی گاز را بعنوان یكی از محورهای اصلی توسعه دانست و اظهار داشت: گاز یكی از ابزارهای توسعه ماندگاری و سازگاری است و حتی می تواند منجر به مهاجرت معكوس شود.
وی با اشاره به حادثه زلزله 21 آبان 96 اظهار داشت: معمولا در زلزله شبكه گازرسانی دچار صدمه می گردد و اگر مسئولان هوشیار نباشند منجر به اتفاقات ناگوار بعدی هم خواهد شد كه خوشبختانه كنترل شد.
وی در ادامه اظهار داشت: هدف ما این است كه از این زلزله برای استان كرمانشاه فرصت تولید شود و ما باید ابزار استفاده از این فرصت را فراهم نماییم.
استاندار كرمانشاه خطاب به مسئولان اظهار داشت: تقاضای ما این است از این فرصت به راحتی عبور نكنید و خوب استفاده كنید چون كه شرایط خوبی برای بازسازی و نوسازی شهرها و روستاها پیش آمده و تسهیلات ارزان قیمتی پرداخت می گردد.
بازوند با اشاره به اینكه ستادهای معین بنیاد مسكن در مناطق زلزله زده مستقر هستند، اضافه كرد: در مجموع یك بازار پنج هزار و 300 میلیارد تومانی در این منطقه بوجود آمده كه هنر ما این است بتوانیم از این بازار عمران و آبادانی تولید نماییم.
او اظهار داشت: در روستاها نسبت به آسیبی كه زلزله وارد كرده رقم 2 برابری در جهت فرصت سازی توانستیم اعتبار بگیریم.
وی با اشاره به تشكیل جلسه در ایام شنبه یا یكشنبه هر هفته ساعت 6 بامداد با مبحث اشتغال روستاها، حیدری سرپرست فرمانداری دالاهو را مدیری با سابقه با تجربه و پیگیر خطاب كرد و از او خواست مبحث اشتغال در روستاها را به صورت جدی در دستور كار قرار دهد.
عملیات اجرایی گازرسانی به شهر ریجاب و 54 روستای شهرستان دالاهو با 320 میلیارد ریال اعتبار امروز شروع شد.
مدیرعامل شركت گاز كرمانشاه هم در این مراسم اظهار داشت: با بهره برداری از این طرح چهار هزار و 200 خانوار در شهر ریجاب و 54 روستای شهرستان دالاهو از نعمت گاز طبیعی بهره مند می شوند.
سیروس شهبازی اضافه كرد: گاز مورد نیاز این شهر و روستاها با استفاده از خط تغذیه 8 و 12 اینچ كه از شهرستان سرپل ذهاب منشعب می شود، تامین می گردد.
فرماندار دالاهو هم اعلام نمود كه از مجموع 141 روستای این شهرستان اكنون 9 روستا دارای گاز طبیعی و 22 روستا هم در مرحله علمك گذاری است.
شهرستان دالاهو با 36 هزار تن جمعیت در 100 كیلومتری غرب كرمانشاه قرار دارد.
3033/8066


1397/03/27
14:57:18
5.0 / 5
4488
تگهای خبر: اشتغال , بازار , توسعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است