اختصاص 3 هزار هكتار عرصه منابع طبیعی در هرمزگان

اختصاص 3 هزار هكتار عرصه منابع طبیعی در هرمزگان به گزارش ثبت آسان مدیركل منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان اظهار داشت: برپایه رایزنی های انجام و به منظور حمایت از تولید و اشتغال، سه هزار و 35 هكتار از عرصه منابع طبیعی برای تولید و اشتغال در نیمه نخست امسال اختصاص پیدا كرد.


به گزارش ثبت آسان به نقل از ایرنا، امید ذاكری عصر یكشنبه به خبرنگاران تصریح كرد: این میزان زمین برای اجرای 219 طرح در شهرستان های بندرعباس، بندرلنگه، بستك، جاسك و سیریك تخصیص یافته است.
وی خاطرنشان كرد: 72 درصد از این میزان زمین برای طرح های كشاورزی و مابقی برای طرح های غیركشاورزی اختصاص یافته است.
مدیركل منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان تصریح كرد: در بحث تولید و اشتغالزایی، زمین، سرمایه و نیروی انسانی از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد كه در این میان مهمترین ركن برای تولید زمین است و از همین رو تخصیص اراضی مذكور از اهمیت بالایی برخوردار می باشد.
ذاكری با تاكید بر مشاركت هر چه بیشتر مردم و نقش آن در حفاظت از اراضی و عرصه های منابع طبیعی، اظهار داشت: باتوجه به سیاست سازمان مبنی بر حفاظت مشاركتی مردم نقش مهمی در حفظ عرصه ها و منابع طبیعی دارند.
مدیركل منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان اظهار نمود: اداره های منابع طبیعی و آبخیزداری در شهرستان های هرمزگان به صورت شبانه روزی آماده دریافت هرگونه اخبار در مورد تخریب، تصرف و آتش سوزی با استفاده از شماره تلفن 1504 می باشند.
از مساحت هفت میلیون و200 هزار هكتاری استان هرمزگان، شش میلیون و 900 هزار هكتار جزو عرصه های منابع طبیعی است كه یك میلیون و 80 هزار هكتار آن جنگل، چهار میلیون و 93هزار هكتار مرتع و یك میلیون و 565 هزار هكتار آن را بیابان تشكیل می دهد.
 

1396/07/23
22:16:48
5.0 / 5
5292
تگهای خبر: اشتغال , سیاست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است