شهردار اهواز: رودخانه كارون محركی برای توسعه اهواز است

شهردار اهواز: رودخانه كارون محركی برای توسعه اهواز است ثبت آسان: اهواز - شهردار اهواز با اشاره به اینكه رودخانه كارون محركی برای توسعه شهر اهواز است اظهار داشت: ساخت تله كابین بر روی رودخانه، پل های عابر پیاده و تفریح های آبی همچون ظرفیت های این بخش از شهر است.


به گزارش ثبت آسان به نقل از ایرنا منصور كتانباف روز شنبه در اولین همایش سرمایه گذاری خارجی در حوزه مدیریت شهری در تالار اجتماعات هتل نیشكر اهواز اضافه كرد: روزانه بیش از یكهزار تن پسماند خانگی در اهواز تولید می گردد و می توان از این فرصت برای تولید كمپوست، انرژی و كودهای ارگانیك بهره برد.
وی با اشاره به اینكه در بخش هوشمندسازی شهری در اهواز هم اقداماتی انجام شده خاطرنشان كرد: حمل و نقل عمومی یكی از مباحث مهم می باشد از این رو در بحث خطوط مترو، تاكسیرانی، بی آر تی و ال آر تی باید از ظرفیت های بخش خصوصی بهره برد.
كتانباف، اهواز را یكی از قطب های بهداشت و درمان استان های همجوار و هم استان بصره عراق دانست و اظهار داشت: بخش خصوصی می تواند در توسعه شهرك های درمانی و سلامت همكاری موثری داشته باشد؛ همینطور در حوزه گردشگری هم زمینه برای سرمایه گذاری در ساخت هتل و مجموعه های ورزشی فراهم گشته است.
وی اضافه كرد: روزانه در اهواز بیش از یك میلیون بشكه نفت تولید می گردد كه این مزیتی برای شهر اهواز و صنایع وابسته آن است.
شهردار اهواز افزود: كلانشهر اهواز دارای یكی از بزرگترین تولیدكنندگان فولاد در كشور و صنابع تبدیلی آن است كه می تواند شرایط اشتغال و سرمایه گذاری را فراهم آورد.
وی بیان كرد: كلانشهر اهواز یك میلیون و 200 هزار نفر جمعیت دارد اما وظیفه تامین نیاز ساكنان شهرهای حمیدیه، باوی و كارون هم بر دوش اهواز است كه این امر فرصت خوبی برای سرمایه گذاری در بحث تولید فروشگاه های بزرگ است.

** ضرورت تغییر نگرش نسبت به سرمایه گذاران
رییس شورای اسلامی شهر اهواز هم اظهار داشت: مسئولانی كه در جایگاه نظارت و تصمیم سازی قرار دارند باید نگاه خویش را به حوزه سرمایه گذاری تغییر دهند.
محمد جعفر فلسفی با تاكید بر برداشتن موانع سرمایه گذاری افزود: باید برای سرمایه گذاران دلگرمی تولید شود تا با خیال راحت سرمایه خویش را به كلانشهر اهواز آورند.
وی اضافه كرد: هیات های خارجی هم باید بدانند كه در جایی قدم گذاشته اند كه هشت سال درگیر جنگ نابرابر بوده از این رو باید با نگاه ویژه ای به استان خوزستان و كلانشهر اهواز بنگرند.
نخستین همایش سرمایه گذاری خارجی در حوزه مدیریت شهری در تالار اجتماعات هتل نیشكر اهواز با حضور سرمایه گذاران داخلی و سرمایه گذرانی از كشورهای یونان، قرقیزستان، ایتالیا و چین برگزار گردید.
این شركت ها با هدف سرمایه گذاری در حوزه مترو، راه آهن، شهرسازی، مدیریت پسماند، پارك آبی، شهر هوشمند، ساختمان سازی و گردشگری كلانشهر اهواز دراین همایش شركت كرده بودند.
9887/ 6037


1397/04/16
17:00:57
5.0 / 5
4669
تگهای خبر: توسعه , تولید , ساخت , سرمایه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است