عضو اتاق بازرگانی:

بخش خصوصی بازوی توانمند دولت در حوزه اقتصادی می باشد

بخش خصوصی بازوی توانمند دولت در حوزه اقتصادی می باشد ثبت آسان: بجنورد- عضو اتاق بازرگانی ایران با اشاره به اینكه برای مقابله با تحریم ها نیازمند همدلی همه دستگاه های اجرایی در كشور هستیم اظهار داشت: بخش خصوصی بازوی توانمند دولت در حوزه اقتصادی می باشد.


محمد صمدی روز پنجشنبه به مناسبت روز خبرنگار با حضور در دفتر ایرنای خراسان شمالی تصریح كرد: هم اكنون در بخش اقتصادی كشور برخی مشكلات و چالش بخاطر تحریم بوجود آمده است كه نجات دهنده آن هم بخش خصوصی است كه دولت باید در این زمینه حمایت كند.
وی اشاره ای به شرایط كنونی كشور و همینطور صدمه هایی كه در بخش اقتصادی تولید شده، كرد و اضافه كرد: بخش خصوصی باید هم اكنون به شكل مضاعف وارد عرصه كار شود.
وی بر گسترش روابط تجاری با سایر كشورها هم تصریح كرد و اضافه كرد: تجار و فعالان بخش خصوصی باید این مهم را بیشتر تقویت نمایند و تبادل را بیشتر رونق دهند.

*مراوده تجاری با 30 كشور جهان
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و كشاورزی خراسان شمالی اظهار داشت: هم اكنون تجار این استان با 30 كشور جهان همچون ایتالیا، سنگاپور، قزاقستان، میانمار، پرتغال و آفریقای جنوبی رفت و آمد تجاری دارند.
صمدی با اشاره به اینكه باید زمینه های ارتباط با سایر كشورها را فراهم نماییم، اظهار داشت: در این راستا برنامه ریزی شده است تا به بعضی از كشورها تیم تجاری اعزام نماییم و همینطور هیات های تجاری هم پذیرش داشته باشیم.
وی بر تولید سرمایه گذاری در بخش گیاهان دارویی هم تصریح كرد و اضافه كرد: این مهم هم باید بیشتر توجه گردد، بسته بندی و برند هم باید از اهمیت ویژه ای برخوردار باشد تا ارزش افزوده ای بیشتر عاید استان شود.
صمدی بر حمایت همه جانبه دولت با فعالان بخش خصوصی تصریح كرد و اظهار داشت: در این راستا سلیقه ای عمل نشود، روند طولانی اداری سبب خستگی تجار و فعالان بخش خصوصی خواهد شد، امور باید در زمینه رشد اقتصدی آسان سازی شود.
به گزارش ثبت آسان به نقل از رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی میزان صادرات استان در بهار امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته از لحاظ ارزشی 7.4 درصد رشد و از لحاظ وزنی 8.6 درصد كاهش داشته است.
در سه ماهه ابتدای سال جاری حدود 120 هزار تن كالا به ارز 27 میلیون و 70 هزار دلار از استان صادر گردیده است.
امسال صادرات 160 میلیون دلار كالا از استان برنامه ریزی و هدفگذاری شده است، در این مدت 17 درصد از برنامه صادراتی استان تحقق یافته است.
این استان حدود 400 واحد تولیدی و صنعتی با سرمایه گذاری 13 هزار میلیارد ریال و اشتغال 11هزار نفر دارد كه از لحاظ داشتن صنایع بزرگ صنعتی در میان 31 استان كشور رتبه دهم را داراست.
سهم اشتغال در این استان در سه بخش كشاورزی با 39.6 درصد، صنعت با 24.3 درصد و خدمات 36.1 درصد است
خراسان شمالی با كشور تركمنستان 301 كیلومتر مرز مشترك دارد.
این استان حدود 400 واحد تولیدی و صنعتی با سرمایه گذاری 13 هزار میلیارد ریال و اشتغال 11هزار نفر دارد كه از لحاظ داشتن صنایع بزرگ صنعتی در میان 31 استان كشور رتبه دهم را داراست.
سهم اشتغال در این استان در سه بخش كشاورزی با 39.6 درصد، صنعت با 24.3 درصد و خدمات 36.1 درصد است.
3007/ 6042


1397/05/18
18:25:19
5.0 / 5
4364
تگهای خبر: اشتغال , اقتصاد , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است