قراردادن ایمپلنت در بدن با سیستمی شبیه جی پی اس

قراردادن ایمپلنت در بدن با سیستمی شبیه جی پی اس ثبت آسان: ایسنا نوشت: پژوهشگران ؛ام.آی.تی؛ در مطالعه اخیرشان موفق به قرار دادن ایمپلنت(implants) در نواحی خاصی از بدن با كمك سیستمی شبیه به جی.پی.اس شدند.پژوهشگران "ام.آی.تی" در مطالعه اخیرشان موفق به قرار دادن "ایمپلنت"(implants) پزشكی در نواحی خاصی از بدن توسط یك سیستم مشابه جی.پی.اس شدند. این كار می تواند یك راه موثر برای تزریق دارو به مكان های خاص بدن باشد.
اما پژوهشگران چگونه این كاشت ها را بدون عمل جراحی و "دوربین های نفوذی"(intrusive cameras) در مناطق خاص بدن قرار می دهند؟
پژوهشگران دانشكده علوم كامپیوتر و آزمایشگاه هوش مصنوعی ام.آی.تی با توسعه یك سیستم جدید موفق به انجام این كار شدند. آنها یك سیستم به نام "ReMix" توسعه دادند كه همانند جی.پی.اس برای ایمپلنت عمل می كند. البته نكته جالب این است كه پژوهشگران این كار را فیزیكی انجام نمی دهند بلكه تنها با استفاده از سیگنال های بی سیم و محاسبات ریاضی انجام می دهند.
این فناوری برای رهگیری ایمپلنت سیگنال های رادیویی را از فرد بیمار منتشر می كند. چالش اصلی پژوهشگران تعیین تفاوت بین بازتاب سیگنال های رادیویی از پوست و خود كاشت است.
به همین منظور پژوشگران از یك دیود برای تولید تلفیقی از سیگنال ها كه به فیلتر كردن بازتاب های پوست كمك می كرد، استفاده كردند. بنابر گفته پژوهشگران، این فناوری قابلیت دقت در سطح سانتیمتر دارد.
البته این انتهای كار نیست چونكه اكنون پژوهشگران می خواهند به منظور بالا بردن دقت، فناوری ReMix را با داده هایی مانند اسكن های ام.آر.آی تقویت نمایند.
این فناوی یك گام مهم ر زمینه پزشكی به شمار می آید برای مثال، پزشكان در درمان های ضد سرطان مبتنی بر پروتون می توانند از نشانگرهای قابل كنترل استفاده كنند تا مطمئن شوند كه تومور در جای صحیح خود قرار دارد یا خیر.
پروتون درمانی یك روش درمان با استفاده از پرتو خارجی است كه از یك تابش یونیزه كننده استفاده می نماید. پروتون درمانی یك روش پزشكی است، یك نوع از درمان با استفاده از ذرات، كه در آن از یك دسته از پروتون ها برای تابیدن به بافت های بیمار استفاده می شود، كه اغلب در درمان سرطان كاربرد دارد. برتری مهم پروتون درمانی نسبت به سایر روش های درمان با استفاده از یك تابش خارجی این است كه چوت ذره آبستن است در یك مسافت كوتاه انرژی(دوز) را از دست می دهد و مقدار كمی از انرژی از محیط خارج می گردد.

5656

1397/05/30
14:23:23
5.0 / 5
4632
تگهای خبر: توسعه , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است