مسبب تولید حفره روی ایستگاه فضایی بین المللی كیست؟

مسبب تولید حفره روی ایستگاه فضایی بین المللی كیست؟ ثبت آسان: ایسنا نوشت: ناسا و روسكاسموس پس از گذشت دو هفته از پدید آمدن نشتی هوا در كپسول TMA فضاپیمای سایوز كه به ایستگاه بین المللی فضایی متصل است، بیانیه مشتركی منتشر نمودند كه شایعات را قوت بخشیده است.آژانس فضایی آمریكا(ناسا) و آژانس فضایی روسیه(روسكاسموس) بیش از دو هفته بعد از آنكه یك نشت هوا در یك كپسول TMA فضاپیمای سایوز(Soyuz) متصل به ایستگاه بین المللی فضایی(ISS) به وجود آمد، یك بیانیه مشترك صادر كرده اند.
انتشار این بیانیه نشان داده است كه دو سازمان به یكدیگر و همینطور به خدمه ایستگاه اعتماد كامل دارند و تحقیقات به خوبی در دست اقدام است و ISS به صورت معمول به فعالیت خود ادامه می دهد.
این بیانیه به دنبال تحولات ناشی از كشف افت فشار در ایستگاه فضایی در تاریخ 29 اوت انتشار یافته است كه در نهایت به كشف حفره ای دو میلیمتری در ماژول مداری كپسول TMA سایوز موسوم به "MS-09 / 55S" منجر گردید كه یكی از دو فضاپیمای سایوزی است كه برای رفت و آمد خدمه از زمین استفاده می گردد.
این نشت ابتدا به برخورد یك ریزشهاب سنگ مربوط دانسته شد، اما گزارش های بعدی در رسانه های خبری روسیه و اظهاراتی از قول "دیمیتری راگوزین" رئیس روسكاسموس نشان داد كه این حفره در واقع توسط یك تكنسین، هنگامی كه سفینه بر روی زمین بوده بوجود آمده كه به صورت تصادفی، نقطه اشتباهی را دریل كرده و تلاش كرده تا اشتباه خویش را با چسب بپوشاند!
این گزارشات و دیگر گزارش های متناقض منجر به انتشار موجی از شایعات در اینترنت شد در خصوص این كه این حفره به قصد خرابكاری عمدی تولید و سبب شده است كه سپر ریزشهاب سنگ فضاپیما به خطر بیافتد و حتی ممكن بود جان یكی از دو فضانورد آمریكایی مستقر در ایستگاه فضایی تهدید شود.
اما در بیانیه مشترك روسیه و آمریكا، بدون اشاره مستقیم به این شایعات بیان شده است كه "جیم برایدنستاین" رئیس ناسا و " دیمیتری راگوزین" رئیس روسكاسموس در یك كنفرانس تلفنی در تاریخ 12 سپتامبر به بحث در مورد حادثه نشت هوا پرداخته اند.
روس ها تایید نموده اند كه در حال انجام و دنبال كردن تحقیقاتی درباره سایوز هستند و هر دو آژانس فضایی تا اتمام تحقیقات و اعلام نظر كمیسیون مربوطه، از هرگونه اظهار نظر در مورد علت تولید حفره خودداری می كنند.
برایدنستاین و راگوزین مقرر است دهم اكتبر در سایت فضایی بایكنور قزاقستان دیدار كنند تا از نزدیك، شاهد ارسال "نیك هاگ" فضانورد آمریكایی و "الكسی اووچنین" فضانورد روسی توسط فضاپیمای سایوز به ایستگاه بین المللی فضایی باشند.
5656


1397/06/26
14:08:42
5.0 / 5
4525
تگهای خبر: تولید , رئیس , سازمان , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است