بخش خصوصی به كمك احداث پل عابر پیاده آمد

بخش خصوصی به كمك احداث پل عابر پیاده آمد ثبت آسان: تهران- مدیركل دفتر سرمایه گذاری و نظارت بر بهره برداری وزارت راه و شهرسازی اظهار داشت: برای سرعت بخشیدن به روند احداث پل های عابر پیاده مورد نیاز در جاده های برون شهری، زمینه های جلب مشاركت و سرمایه گذاری بخش خصوصی از جانب سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای فراهم گردید.


به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از وزارت راه و شهرسازی، «حمیدرضا شهركی ثانوی» اضافه كرد: یكی از برنامه های اولویت دار سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، احداث پل های عابر پیاده است كه در این زمینه، علاوه بر استفاده از اعتبارات بخش دولتی، از سال 83 احداث پل ها با مشاركت بخش خصوصی شروع شد و با انعقاد قراردادهای بلندمدت به صورت قرارداد BOT (ساخت، بهره برداری، واگذاری) انجام شده است.
قرارداد BOT روشی است كه در آن ساخت و بهره برداری پروژه به مدت معینی توسط شركتی تحت عنوان «شركت پروژه» انجام شده و انتقال طرح به كارفرما بعد از طی مدت معینی و پس از تحصیل درآمد لازم محقق می گردد.
وی اضافه كرد: برپایه این قراردادها، ساخت و نصب و نگهداری و بهره برداری از پل عابر پیاده توسط اشخاص متقاضی انجام شده و هم زمان اجازه بهره برداری از فضای تبلیغاتی پیشانی پل تولید شده برای كل دوره قرارداد هم به سرمایه گذار مربوطه اعطاء می گردد.
شهركی تصریح كرد: این روش در طول سال های گذشته مورد استقبال قرار گرفت به صورتی كه تعداد پل های احداثی با مشاركت بخش خصوصی بیشتر از پل های احداثی با اعتبارات سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای بوده است و با كاهش یافتن فضاهای مورد نیاز در بعضی استان ها، اكنون بازسازی و مقاوم سازی پل ها به روش مذكور هم از سوی بخش غیردولتی، پیشنهاد شده و در دست بررسی مقرر است.
مدیركل دفتر سرمایه گذاری و نظارت بر بهره برداری اضافه كرد: با عنایت به اینكه در بعضی استان ها هنوز نیاز به احداث پل عابر پیاده وجود دارد، فهرست نقاط مورد نیاز در تارنمای اینترنتی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای به نشانی http: //www.rmto.ir/Documents/0697.pdf بارگذاری شده است.
براساس این گزارش، تصادفات عابران پیاده در مراكز جمعیتی بین راهی از نظر شدت حادثه و ضربات وارده، تفاوت های قابل توجهی با مناطق شهری دارد از این رو كاهش سوانح و تلفات عابران پیاده در دستور كار ویژه سازمان راهداری وحمل و نقل جاده ای قرار گرفته است.
طبق آمار پلیس، عابران پیاده در 30 درصد تصادفات شهری موثرند كه این رقم در كلانشهرها در مواردی به 50 درصد هم می رسد.
اقتصام**9132*2025


1397/06/29
12:27:38
5.0 / 5
4887
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است