اولین شركت دانش بنیان در سبزوار ثبت گردید

اولین شركت دانش بنیان در سبزوار ثبت گردید به گزارش ثبت آسان، به نقل از ایرنا مدیر مركز رشد واحدهای فناور دانشگاه حكیم سبزواری اظهار داشت: شركت آریاصنعت هوشمند اسپاد به عنوان نخستین شركت دانش بنیان در سبزوار ثبت و فعال گردید.


رضا سهیلی فرد، یكشنبه شب در نشست شورای مركزی مركز رشد واحدهای فناور سبزوار افزود: این شركت در زمینه ساخت انواع دستگاه های هوشمند كنترل پرتو نورافكن ها، نورتاب ها و ساخت انواع دستگاه كنترل موتورهای سه فاز و تك فاز فعالیت می كند.
وی ادامه داد: این شركت با ایده محوری ساخت بازوی ربات موفق به اخذ گواهینامه دانش بنیان شده است.
سهیلی فرد گفت: همچنین این شركت در زمینه های رباتیك، اتوماسیون، برق و هوشمندسازی فعالیت دارد كه زمینه اشتغال پنج نفر از دانش آموختگان رشته های برق، مكانیك و رباتیك را فراهم كرده است.
وی اظهار كرد: مركز رشد دانشگاه حكیم به منظور حمایت از كارآفرینان و دانش آموختگان دانشگاهی تأسیس شده و هم اكنون 12 واحد فناور در مركز رشد این دانشگاه فعالیت دارند.
سهیلی فرد گفت: این مركز زمینه پذیرش واحدها را فراهم و با دادن امكانات به صاحبان ایده و برگزاری كلاسهای آموزشی، مشاوره و بازاریابی، شرایط تجاری سازی طرح ها را هموار می سازد.
مدیرعامل شركت آریاصنعت هوشمند اسپاد نیز گفت: این شركت از سال 1394 با حمایت مركز رشد واحدهای فناور دانشگاه حكیم سبزواری فعال شده و توانست به عنوان نخستین شركت دانش بنیان سبزوار مجوز بگیرد.
فرزاد موسوی زاده افزود: پیاده سازی سامانه هوشمند عابرپیاده در محورهای سبزوار- بجنورد، مشهد- قوچان و اجرای سرعتگیر مجازی در محور مشهد - بجنورد، از طرحهای اجرا شده این شركت از طریق تفاهم نامه با سازمانهای حمل نقل و پایانه ها و راهداری خراسان رضوی و خراسان شمالی بوده است.
مركز رشد واحدهای فناوری دانشگاه حكیم سبزواری اواخر سال 1393 در سبزوار فعالیت خود را آغاز كرد.
دانشگاه حكیم سبزواری دارای 10 هزار دانشجو است كه 2 هزار و 300 نفر از آنان در مقطع كارشناسی ارشد و دكترا در حال تحصیل هستند.
سبزوار در فاصله 230 كیلومتری غرب مشهد قرار دارد.
1396/04/17
21:08:50
5.0 / 5
5988
تگهای خبر: شركت , دانش بنیان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است