ثبت نام پلمپ دفاتر قانونی

ثبت نام پلمپ دفاتر قانونی به گزارش ثبت آسان اتاق بازرگانی تهران در چارچوب تفاهمنامه خود با اداره ثبت شركت‌ها، خدماتی جدید را با هدف صرفه‌جویی در هزینه و زمان اعضا به خدمات پیشین خود اضافه كرد.


اعضای اتاق تهران می‌توانند دو خدمت دیگر، یعنی ثبت‌نام پلمب دفاتر قانونی و پیش‌ثبت‌نام اظهارنامه دفتر ثبت تجارتی را از طریق نمایندگان اداره ثبت شركت‌ها كه در اتاق تهران مستقر هستند، به انجام برسانند.
این خبر را اعظم رضایی، مدیر واحد عضویت اتاق تهران اعلام كرد و گفت: در تكمیل خدماتی كه اتاق تهران از طریق همكاری با اداره ثبت شركت‌ها به اعضا ارائه می‌كند، در خدمتی جدید، ثبت‌نام پلمب دفاتر قانونی و پیش‌ثبت‌نام اظهارنامه دفتر ثبت تجارتی، توسط نمایندگان اداره ثبت شركت‌ها در اتاق تهران، میسر شده است.
او افزود: با امضای تفاهمنامه‌ای میان اتاق تهران و اداره ثبت شركت‌ها، دفتر خدمات ثبت شركت‌ها در ساختمان شماره یك اتاق تهران ایجاد و این امكان برای اعضای حقوقی اتاق تهران فراهم شده است كه با مراجعه به این دفتر از كلیه خدمات ثبتی بهره‌مند شوند. چنانكه تاكنون، حدود 200 صورتجلسه به صورت رایگان ثبت شده است. در تكمیل همین رویه و برای آنكه خدمت جدید به اعضای اتاق ارائه شود، ثبت‌نام پلمب دفاتر قانونی و پیش‌ثبت‌نام اظهارنامه نیز از این طریق امكان‌پذیر شده است. این خدمت بیش از سایرین می‌تواند به نفع متقاضیان صدور كارت بازرگانی تمام شود.
او در ادامه از حذف مرحله ارائه فیزیكی گواهی پلمپ خبر داد و گفت: از آنجایی كه متقاضیان صدور كارت بازرگانی، باید اظهارنامه دفتر ثبت تجاری در اختیار داشته باشند كه پیش نیاز آن، ثبت‌نام در سایت و ارسال مدارك به اداره ثبت شركت‌ها جهت دریافت پلمب دفاتر قانونی است، اكنون پیش‌ثبت‌نام اظهارنامه دفتر ثبت تجاری و همچنین درخواست پلمب دفاتر قانونی و ارسال مدارك متقاضی به اداره ثبت شركت‌ها، از تاریخ اول تیر ماه 1396 به قرارداد اتاق تهران و اداره ثبت شركت‌ها اضافه شده است. به بیان دیگر، ضرورت گواهی صدور پلمب دفاتر هنوز پابرجاست، اما برگه فیزیكی آن حذف شده و شماره گواهی پلمب در اظهارنامه‌ای كه به صورت دستی دریافت می‌شود، درج شده است. لازم به تذكر است كه ثبت‌نام در سامانه نیز از طریق نمایندگان اداره ثبت شركت‌ها كه در اتاق تهران استقرار دارند، انجام می‌گیرد.
دفتر امور ثبت شركت‌ها كه حدود چهار ماه است، فعالیت خود را در اتاق تهران آغاز كرده، همزمان با شروع به كار روزانه سایر حوزه‌های اتاق تهران، آماده ارائه خدمات شامل ثبت صورتجلسه تغییرات، پلمب دفاتر قانونی، خدمات مشاوره‌ای در تنظیم صورتجلسه، ثبت انواع صورتجلسه در سامانه ثبت شركت‌ها و اخذ كد پیگیری و نیز پیش‌ثبت‌نام اظهارنامه دفتر ثبت تجارتی و ارسال مدارك متقاضیان به اداره ثبت شركت‌هاست.
1396/04/19
21:12:25
5.0 / 5
5155
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است