معاون استاندار خراسان جنوبی:

برنامه ریزی برای فروش كالا مغفول مانده است

برنامه ریزی برای فروش كالا مغفول مانده است ثبت آسان: بیرجند - معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار خراسان جنوبی اظهار داشت: برنامه ریزی برای فروش در چرخه اقتصادی كشور مغفول واقع شده است و از این جهت برای تولید انبوه، تولید و فروش كالا باید با كیفیت اعلا باشد.


به گزارش ثبت آسان به نقل از ایرنا مشیرالحق عابدی روز پنجشنبه در همایش نكوداشت فرهنگ استاندارد در بیرجند اضافه كرد: استاندارد فقط برای حفظ منافع مصرف كننده نیست البته به شكلی به این سمت و سو است چون اگر محصول از كیفیت استاندارد برخوردار نباشد بازار مناسبی نخواهد داشت.
وی اظهار داشت: اینكه كالایی با نشان استاندارد باشد بدون شك خریدار بیشتری خواهد داشت پس سود حاصل از استاندارد هم به مصرف كننده و هم تولید كننده می رسد كه تولیدكنندگان بیشترین نفع را می برند.
معاون استاندار خراسان جنوبی با تاكید بر اینكه نباید اقدامات استانداردسازی سدی در برابر خلاقیت در جامعه شود اظهار داشت: هوشمندانه رفتار كنید چون هر كاری به افراط و تفریط ورود كند بدون شك جواب مثبت نخواهد داد.
وی اضافه كرد: دریافت مجوز استاندارد شاید برای تولیدكنندگان كالا و خدمات گرانتر در آید اما هزینه در این زمینه سرمایه گذاری در جهت چرخش چرخه اقتصادی می باشد كه می بایست مورد توجه هر تولید كننده قرار گیرد.
عابدی بیان كرد: عدم رعایت استاندارد زیان شخصی و عمومی دارد كه هرازچندگاهی در بعضی دوایر دولتی با این مورد مواجه ایم اما آگاهی دادن متولیان در خرید دستگاهی باید مورد توجه اداره كل استاندارد قرار گیرد.
وی اظهار داشت: در دستگاه های اجرایی یا هر جای دیگر بطور قطع باید صرفه جویی شود نه صرفه جویی كه در كوتاهترین زمان نیاز به خرید دیگر باشد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار خراسان جنوبی عنوان كرد: اینكه عدم اجرای استاندارد چه عواقبی دارد نیازمند به تصویب قانونی جامعی در این زمینه هستیم چون این مورد در جامعه ما جرم تلقی نمی گردد كه باید پس از تهیه و آماده كردن زیرساخت ها در این زمینه مباحث دیگر مورد نظر قرار گیرد.
وی با تاكید بر اینكه جلوگیری از ورود جنسی كه مورد تایید استاندارد نیست باید سرلوحه كار مسئولان قرار گیرد اظهار داشت: اقدامات شایسته ای در استان بخصوص برای ساخت و تعبیه آزمایشگاه در مرز ماهیرود انجام شد كه انتظار می رود سازمان ملی استاندارد برای به ثمر رسیدن آن در استان همت داشته باشد.
عابدی تصریح كرد: از طرفی كشور همسایه خراسان جنوبی افغانستان در سنوات گذشته اعلام نمود اجناس دارای برند از ایران صادر شود كه با تكمیل و بهره برداری از این آزمایشگاه می توان برای فتح بازارهای خارجی اقدام نمود.
وی اضافه كرد: با هماهنگی هایی كه اداره كل استاندارد استان با رئیس سازمان ملی استاندارد داشته اند بنا به قید فوریت قرار شد تجهیزات این آزمایشگاه به استان ارسال شود.
معاون استاندار خراسان جنوبی اظهار داشت: اگر صادرات و واردات مورد اقبال قرار نگرفت مطمئنا در درون اقداماتی باید از پایه صورت گیرد كه مهمترین آن فرهنگ سازی است.
وی افزود: اگر فرهنگ سازی خوبی در جامعه به جهت افزایش سطح كیفیت كالا و خدمات داشته باشیم به فناوری های پیشرفته در تولید محصول با كیفیت خواهیم رسید.
وی به اقتصاد خرد و كلان و نقش استاندارد در آن اشاره نمود و اظهار داشت: در اقتصاد خرد كه بر پایه عرضه و تقاضا لحاظ می گردد كیفیت و مطلوبیت مدنظر است و اگر كیفیت عجین با مطلوبیت شود مورد نظر جامعه هدف و مصرف كننده قرار می گیرد.
عابدی با تاكید بر اینكه استاندارد نقش مهمی در اقتصاد خرد جامعه دارد اضافه كرد: همینطور اقتصاد كلان بر پایه زیرساخت های اساسی، تولیدات ملی، تجارت خارجی و تولید انبوه در كشور جانمایی می گردد و اگر پایه تولید انبوه در كشور برای فروش با مقوله استاندارد عجین نشود بازار فروش نخواهیم داشت همانطور كه در بسیاری استان ها بعضی واحدهای تولیدی برای فروش محصول برنامه ریزی كافی و وافی انجام نداده اند.
وی اظهار داشت: علمای علم مدیریت بر این باورند كه بالاترین سرمایه در هر سازمانی نیروی انسانی است و آنچه نیروی انسانی می تواند موفق عمل كند آموزش هایی است كه فرا می گیرد اما باید دید آموزش های تخصصی در مورد موضوعات استاندارد در جامعه دیده شده است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار خراسان جنوبی اظهار داشت: در بعضی موارد بخش خصوصی شاید از بخش دولتی جلوتر باشند اما می گردد حداقل هایی را در اولویت قرار داد پس آموزش نیروی انسانی در جهت بهره گیری از توان بالای پرسنل بسیار مهم و ضروری می باشد.
وی با اشاره به اینكه استانداردسازی سبب كاهش هزینه های تولیدكنندگان می گردد اضافه كرد: آیا به استاندارد بعنوان عاملی در رفع تكلیف نگاه شده یا اینكه برای كاهش هزینه های تولید آیا به استاندارد گذر یا نظری شده است؟
عابدی تصریح كرد: بعنوان مثال هر سال شهرداران اقداماتی برای زیباسازی فضای شهری انجام می دهند و اگر از مصالح استاندارد استفاده گردد آیا نیاز است پس از مدت زمان كوتاه مجدد این اقدامات صورت گیرد و این موارد باید موضوعات مورد پژوهش قرار گیرد.
در این همایش از تعدادی مدیران واحدهای تولیدی در استانداردسازی و كیفیت، اهتمام در استاندارد سازی، مدیران كنترل كیفیت در بخش نظارت، آزمایشگاه های همكار در آزمون كالا، بازرسان حوزه ایمنی آسانسور و معاینه فنی خودروهای دوگانه سوز فعال در حوزه استاندارد استان تجلیل شد.
7557*3028


1397/07/26
16:59:44
5.0 / 5
4612
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است