هواشناسی نسبت به وقوع آبگرفتگی در خراسان رضوی اخطار داد

هواشناسی نسبت به وقوع آبگرفتگی در خراسان رضوی اخطار داد ثبت آسان: مشهد- مركز پیش بینی اداره كل هواشناسی خراسان رضوی روز جمعه با صدور اطلاعیه ای نسبت به آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیلها بخصوص در شمالی و غرب این استان اخطار داد.


در این اطلاعیه آمده است: از عصر امروز چهارم آبان ماه فعالیت سامانه ناپایدار جوی و بارشزا در خراسان رضوی آغاز می گردد و بر این اساس وقوع بارشهای رگباری همراه با رعد و برق از فردا پیش بینی شده است. فعالیت این سامانه جوی تا روز سه شنبه هفته آینده ادامه دارد.
بر پایه این پیش بینیها بیشترین حجم بارشها طی این مدت در شهرستانهای درگز، قوچان، چناران، كلات بخصوص ارتفاعات هزارمسجد، سبزوار، نیشابور، ارتفاعات بینالود، فریمان، تربت حیدریه، كاشمر، جاده بردسكن - سبزوار، اطراف سرخس و مشهد رخ خواهد داد.
مركز پیش بینی اداره كل هواشناسی خراسان رضوی اعلام نمود: شدت آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیلها در نیمه شمالی و غربی این استان بالا خواهد بود.
بر این اساس از اواخر روز شنبه آینده با عنایت به گذر جبهه سرد و افت محسوس دما در خراسان رضوی احتمال بارش برف در نواحی سردسیر و كوهستانی و همینطور تشكیل مه و كاهش دید در اغلب جاده های استان پیش بینی شده است.
این اطلاعیه می افزاید: نفوذ جریانهای سرد شمالی سبب كاهش محسوس دما از اواخر وقت شنبه هفته آینده به میزان 15 تا 17 درجه سلسیوس در خراسان رضوی می گردد. بر این اساس دمای حداقل شبانه در نواحی سردسیر و كوهستانی استان از اوایل وقت یكشنبه و طی هفته آینده به صفر و كمتر از صفر خواهد رسید.
3027/1858


1397/08/04
15:39:00
5.0 / 5
4720
تگهای خبر: اداره
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است