رئیس اتاق بازرگانی ایران:

در توسعه روش های حمل و نقل عقب مانده ایم

در توسعه روش های حمل و نقل عقب مانده ایم ثبت آسان: رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و كشاورزی ایران اظهار داشت: ترانزیت ما صرفا به جابجایی پنبه تولیدی آسیای میانه محدود شده و اگر این جابجایی متوقف شود ترانزیت ما هم تعطیل می گردد.


به گزارش ثبت آسان به نقل از ایسنا، غلامحسین شافعی در نشست صبحانه كاری بخش خصوصی با وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی با بیان این كه حمل و نقل، محور اقتصاد است و در ایران هم یكی از بخش های مهم اقتصادی، حمل و نقل است، اظهار نمود: ناوگان ریلی و جاده ای ما فرسوده بوده و لازم است تا این ناوگان، هم در بخش كامیون ها و هم در بخش قطارهای باری و مسافری نوسازی شود.

رئیس اتاق بازرگانی صنایع، معادن و كشاورزی ایران با اشاره به توسعه حمل و نقل چه از نظر ناوگان و چه از نظر زیرساخت در كشورهای منطقه، اضافه كرد: پیش بینی می گردد پیشرفت حمل و نقل ما متناسب با تحولات منطقه نباشد كه این امر می طلبد بازبینی جدی در توسعه حمل و نقل در كشور داشته باشیم.

وی ضمن اشاره به كم بودن میزان ترانزیت از ایران باوجود داشتن ظرفیت های بالا اظهار داشت: اگر كشورهای آسیای میانه یك روز تصمیم بگیرند پنبه را با استفاده از سایر روش های حمل و نقل صادر كنند به صورت كلی ترانزیت ایران تعطیل می گردد.

او به تحولات گسترده كشورهای همسایه در حوزه حمل و نقل ریلی اشاره و خاطرنشان كرد: ایران از این پیشرفت ها و تكنولوژی های جدید غافل بوده است.

شافعی با اشاره به ضرورت توسعه آزادراه ها و زیرساختهای جاده ای، اظهار نمود: جاده مشهد، سرخس باوجود اینكه یكی از پرترددترین جاده های كشور به حساب می آید اما شبیه كوره راه تولید شده است.

وی در مورد شهرسازی هم نكاتی را خاطرنشان كرد و اظهار داشت: هم اكنون بی هویت ترین شهرسازی را در شهرهای كشور شاهدیم. از یك سو كوچه ها و خیابان های باریك ساخته ایم و از جانب دیگر آسمان خراش ها در این كوچه ها پروانه ساخت دریافت می كنند.

او در انتها خواهان اجرای برنامه های وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی با استفاده از بخش خصوصی شد.
1397/08/05
14:26:57
5.0 / 5
4381
تگهای خبر: اقتصاد , توسعه , تولید , رئیس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است