بانك مركزی حذف سامانه نیما را تكذیب نمود

بانك مركزی حذف سامانه نیما را تكذیب نمود ثبت آسان: تهران- بانك مركزی با رد خبر حذف سامانه نیما اعلام نمود: این سامانه كه محلی برای عرضه و تقاضای ارز است، به فعالیت خود ادامه می دهد.


به گزارش روز یكشنبه ایرنا از بانك مركزی، در نظام یكپارچه ارزی (نیما) كه روز به روز عمق معاملات در آن بیشتر می شود، تابحال بیشتر از 12 میلیارد یورو ارز معامله شده است.
همچنین امكان مشاهده عملكرد سامانه مذكور از ابتدای راه اندازی و به صورت روزانه در لینك «گزارش خرید و فروش ارز در سامانه نیما » در درگاه اینترنتی www.sanarate.ir برای تمام مخاطبان وجود دارد.
بانك مركزی از رسانه ها و فعالان حوزه اقتصادی خواسته است در شرایط كنونی به دور از هرگونه شایعه در جهت تولید آرامش روانی فضای جامعه حركت كنند.
به گزارش ثبت آسان به نقل از ایرنا، سامانه ارزی نیما از اردیبهشت ماه امسال و با تغییر سیاست های ارزی كشور فعال شد تا محلی برای فروش ارز صادركنندگان غیرنفتی و خرید ارز توسط واردكنندگان باشد.
پس از اصلاح سیاست های ارزی دولت در مرداد ماه امسال، تامین ارز واردات همه كالاها و خدمات بجز كالاهای اساسی و دارویی به سامانه ارزی نیما محول شده است.
در معاملات روز گذشته سامانه نیما در مجموع 46 میلیون یورو ارز صادركنندگان در این سامانه به فروش رفت و 57 میلیون یورو بابت واردات، تامین ارز شد؛ بدین سان از تاریخ 16 مرداد تابحال چهار میلیارد و 427 میلیون یورو ارز حاصل از صادرات در نیما فروخته شده و واردكنندگان سه میلیارد و 920 میلیون یورو برای واردات خریده اند.
اقتصام*2025**2022


1397/08/06
14:23:04
5.0 / 5
4373
تگهای خبر: اقتصاد , بانك , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است