روابط اقتصادی ایران و اسلواكی قابلیت گسترش بیشتری دارد

روابط اقتصادی ایران و اسلواكی قابلیت گسترش بیشتری دارد ثبت آسان: یاسوج- رئیس اتاق معین ایران - اسلواكی و رئیس اتاق بازرگانی یاسوج با اشاره به خصوصیت های اقتصادی ایران اظهار داشت: روابط اقتصادی ایران و اسلواكی قابلیت گسترش بیشتری دارد.


جبار كیانی پور روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا تصریح كرد: هیات تجاری - اقتصادی كهگیلویه و بویراحمد به نمایندگی از جمهوری اسلامی ایران به دعوت سازمان سرمایه گذاری اسلواكی با فعالان اقتصادی، تجار و بازرگانان اتاق ترناوا كه صنعتی ترین استان اسلواكی است دیدار نمود.
وی اضافه كرد: در این دیدار درباره افزایش روابط اقتصادی ایران و اسلواكی كه الان زیر 40 میلیون یورو است رایزنی شد.
كیانی پور با اشاره به جمعیت 80 میلیونی ایران بیان كرد: تلاش می گردد روابط تجاری با كشور اسلواكی به 2 میلیارد یورو برسد.
وی عنوان كرد: هدف ما از این دیدار لزوم تسهیل در ارتباطات، صدور روادید و حل مشكلات بانكی است.
كیانی پور تصریح كرد: در این دیدار درباره صادرات گیاهان دارویی و فرآوری آنها كه از پتانسیل های كهگیلویه و بویراحمد است تبادل نظر شد.
وی خاطرنشان كرد: كهگیلویه و بویراحمد در حوزه های صنایع دستی، گیاهان دارویی و جاذبه های طبیعی و گردشگری می تواند شریك تجاری بسیار خوبی برای اسلواكی باشد.
كیانی پور اظهار داشت: فعالان اقتصادی كهگیلویه و بویراحمد حالا راه ورود كالاهای ایرانی را به اسلواكی كه دروازه بازارهای اروپای مركزی است هموار كرده اند.
هیات تجاری اقتصادی اتاق بازرگانی یاسوج دوشنبه هفته جاری در جهت رایزنی های تجاری و اقتصادی و آشنایی با ظرفیت های دو طرف برای همكاری به براتیسلاوا پایتخت اسلواكی سفر كرده است.
اتاق بازرگانی یاسوج، اتاق معین بازرگانی ایران و اسلواكی است.
اِسلُواكی كشوری محصور به خشكی در اروپای مركزی است كه جمعیت آن حدود 5٫4 میلیون نفر و پایتخت آن براتیسلاوا است.
شهر براتیسلاوا 413 هزار نفر جمعیت دارد و واحد پول این كشور یورو است. این كشور از غرب با جمهوری چك و اتریش، از شمال با لهستان، از شرق با اوكراین و از جنوب با مجارستان هم مرز است.
6110


1397/08/24
22:44:31
5.0 / 5
4951
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , بانك , رئیس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است