تشكیل كمیته صیانت از سرمایه گذاری در اصفهان ضروری می باشد

تشكیل كمیته صیانت از سرمایه گذاری در اصفهان ضروری می باشد ثبت آسان: اصفهان - سرمایه گذاری در اصفهان به یكی از مهمترین چالش های امروز این استان تبدیل گشته است و بنا به قول خیلی از اقتصاد دانان و سرمایه گذاران، تشكیل كمیته صیانت از سرمایه گذاری برای رفع مشكل های آن ضروری می باشد.


به گزارش ثبت آسان به نقل از ایرنا، اصفهان بعنوان یكی از قطب های صنعتی، گردشگری و علمی كشور از مناطق پر ظرفیت برای سرمایه گذاری است اما بر مبنای جدیدترین آمار در این زمینه در میان 10 استان آخر قرار دارد و به قول صاحبنظران حتی یكی از استان های سرمایه گریز به حساب می آید.
رتبه اصفهان در زمینه امنیت سرمایه گذاری در استان ها 21 است و در بعضی نماگرها مانند ثبات اقتصاد كلان رتبه 23 و در فرهنگ وفای به عهد رتبه 28 را دارد.
ثبات اقتصاد كلان مربوط به مسائلی مانند بی ثباتی مقررات و نوسان نرخ ارز و نماگر فرهنگ وفای به عهد مربوط به صداقت و درستی و وعده های مسئولان است.
مسائلی مانند امنیت سرمایه، نگرش های نادرست، نقص در قوانین، بالا بودن خطرپذیری، رقابت نابرابر بین دولت و بخش خصوصی، موانع سیاسی، اجتماعی و فرهنگی، نظام بانكی و بیمه، سخت گیری و كاغذ بازی اداری، مالیات و بی ثباتی در تصمیم گیری ها در راه سرمایه گذاری وجود دارد كه كارشناسان یكی از مهمترین راهكارها برای رفع آنها را تشكیل كمیته صیانت از سرمایه گذاری عنوان می كنند.
یك سرمایه گذار و موسس واحدهای تولیدی در اصفهان تاكید دارد كه با عنایت به مشكلات موجود، تشكیل كمیته صیانت از سرمایه گذاری در اصفهان با هدف حمایت هرچه بیشتر از سرمایه گذاران ضروری می باشد.
مسعود صرامی اضافه كرد: كمیته حفظ و صیانت از سرمایه گذاری می تواند جوابگوی مشكلات این فعالان اقتصادی باشد.
وی با اشاره به اینكه این مورد در اتاق بازرگانی اصفهان پیگیری شده است، افزود: این مركز درگیر مسائل زیادی است با این وجود انتظار می رود كه با هم اندیشی و رایزنی با نهادهای مختلف، كمیته صیانت هرچه سریع تر قابلیت اجرایی پیدا كند و پیگیر چالش ها و مشكل های موجود باشد.
صرامی با اشاره به مشكلات و موانع اجتماعی برای سرمایه گذاری اظهار داشت: برخی مواقع تصمیم گیری فردی مانع از اجرای طرح های سرمایه گذاری جدید می گردد اما با استفاده از ابزار و قدرتی كه كمیته صیانت از سرمایه گذاری دارد می توان مانع این شد كه افراد به جای قانون برای سرمایه گذاران تصمیم بگیرند.
این سرمایه گذار و كارآفرین تصریح كرد: اگر كمیته صیانت تشكیل گردد حتی با وجود تغییر و تحول در مدیریت ها، خدشه ای در روند پشتیبانی از سرمایه گذاری به وجود نمی آید و سرمایه گذاران با اطمینان به كار خود ادامه می دهند.
اقتصاد دانان، مواردی مانند فراهم كردن زیرساخت های لازم و اجرایی كردن قوانین موجود را همچون وظایف كمیته صیانت از سرمایه گذاری داخلی و خارجی عنوان می كنند و تاكید دارند كه این كمیته باید از جایگاه مناسب و مورد قبول همه مسئولان برخوردار باشد.
3011


1397/08/28
13:13:33
5.0 / 5
4528
تگهای خبر: اقتصاد , بانك , بیمه , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است