بستان آباد قطب تولید قارچ خوراكی در آذربایجان شرقی است

بستان آباد قطب تولید قارچ خوراكی در آذربایجان شرقی است ثبت آسان: مدیر جهاد كشاورزی شهرستان بستان آباد اظهار داشت: این شهرستان با تولید بیش از2 هزار تن قارچ خوراكی در64 واحد تولیدی صنعتی، نیمه صنعتی و خانگی رتبه نخست استان آذربایجان شرقی را در این زمینه دارد.


شهرام ایرانی پور روز دوشنبه در گفتگو با خبرنگاران اظهارداشت: شرایط اقلیمی خاص شهرستان بستان آباد در كنار آموزش های ترویجی كارشناسان مدیریت جهاد كشاورزی، این منطقه را برای تولید قارچ خوراكی مساعد كرده است.
وی اظهار داشت: وجود 60 واحد تولیدی قارچ خانگی در این شهرستان با مركزیت روستای آلانق و تشكیل شركت تعاونی تولید كنندگان قارچ و راه اندازی واحدهای خانگی در اقتصاد و اشتغال زنان روستایی كمك شایانی كرده است.
ایرانی پور با اشاره به اینكه مساحت كل واحدهای تولید قارچ شهرستان حدود یك هكتار است و اشتغال مستقیم و غیر مستقیم آن به حدود هزار نفر می رسد، اضافه كرد: مدیریت شهرستان جهت احداث اشتغال پایدار در روستاها از توسعه واحدهای تولید قارچ حمایت می كند.
وی با اشاره به مسایل و مشكلات تولید كنندگان قارچ خوراكی همچون نبود كارخانه های تولید كمپوست و فرآوری قارچ و نوسانات قیمت بازار ابراز امیدواری كرد: حل این معضلات سبب افزایش تولید و اشتغال در این شهرستان شود.
بستان آباد با جمعیتی در حدود 100 هزار فر در 60 كیلومتری تبریز واقع است.
7239/3071


1397/09/26
13:43:51
5.0 / 5
4472
تگهای خبر: اشتغال , اقتصاد , بازار , توسعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است