توسعه گلخانه ها موجب احداث اشتغال و تولید پایدار میگردد

توسعه گلخانه ها موجب احداث اشتغال و تولید پایدار میگردد ثبت آسان: معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد كشاورزی استان كرمانشاه اظهار داشت: توسعه گلخانه ها به سبب ارتقاء بهره وری آب، احداث اشتغال و تولید پایدار از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده و برای توسعه این بخش باید بیشتر از گذشته تلاش شود.


به گزارش ثبت آسان به نقل از ایرنا؛ سید افشین صفوی روز سه شنبه در پنجمین جلسه ستاد توسعه گلخانه های استان در سرسرای اجتماعات جهاد كشاورزی اضافه كرد: توسعه گلخانه ها با عنایت به مزایای زیادی كه برای بهره برداران و همین طور تاثیری كه در اقتصاد استان دارد از اولویت های سازمان جهاد كشاورزی است.
وی گفت: با عنایت به اینكه مصرف آب در تولید محصولات گلخانه ای بسیار پایین تر از تولید محصول در اراضی دیگر است، تولید محصول در گلخانه صرفه اقتصادی خوبی دارد.
وی با اشاره به اینكه راه اندازی گلخانه یك فرصت برای سرمایه گذاری است اشاره كرد: سازمان جهاد كشاورزی استان تسهیلات مناسبی را برای توسعه این بخش پرداخت می كند.
صفوی با اشاره به اینكه موانع و مشكلات در امتداد توسعه گلخانه ها را تسهیل می نماییم، از همه دستگاه های اجرایی دست اندركار بویژه شركت آب منطقه ای و بانك های عامل درخواست نمود كه در این راستا نهایت همكاری را با متقاضیان راه اندازی گلخانه به عمل آورند.
او در ادامه با اشاره به اینكه راه اندازی مجتمع های بزرگ گلخانه ای موجب احداث زنجیره تولید، رونق صادرات محصولات گلخانه ای و در نتیجه ورود به بازارهای خارجی می شود، اضافه كرد: راه اندازی مجتمع های گلخانه ای همین طور موجب ضمانت تداوم فعالیت در این زمینه و احداث انگیزه برای فعالیت دیگر سرمایه گذاران میگردد.
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد كشاورزی استان كرمانشاه افزود: امسال به لحاظ حجم پرونده های متشكله، پرداختی و سطح اجراء شده گلخانه؛ خوشبختانه فعالیت های خوب و قابل قبولی صورت پذیرفته اما با عنایت به ظرفیت های موجود در استان نیاز به تلاش بیشتر است.
صفوی در ادامه به بررسی مشكلات و موانع متقاضیان راه اندازی گلخانه در جلسه پرداخت و راهكارهای لازم درباب رفع موانع انها را نمایش كردند.
اكنون مساحت گلخانه های استان به 50 و نیم هكتار می رسد.
استان كرمانشاه 946 هزار و 871 هكتار زمین كشاورزی آبی و دیم دارد كه سالانه بیشتر از چهار میلیون و 600 هزار تن محصولات كشاورزی در این استان تولید میگردد.
3033/8066


1397/10/11
13:35:39
5.0 / 5
4216
تگهای خبر: اشتغال , اقتصاد , بازار , بانك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است