رئیس شورای شهر دزفول:

واگذاری زمین برای راه اندازی ورزشگاه در دزفول ممنوع می باشد

واگذاری زمین برای راه اندازی ورزشگاه در دزفول ممنوع می باشد ثبت آسان: رئیس شورای اسلامی شهر دزفول اظهار داشت: واگذاری زمین برای ساخت ورزشگاه 2 هزار و 500 نفری از طرف شورای شهر به سبب منع قانونی، امكانپذیر نیست.


به گزارش ثبت آسان به نقل از ایرنا سید مصطفی عظیمی فر روز سه شنبه در نشستی كه به منظور شفاف سازی سوژه واگذاری زمین ورزشگاه 2 هزار و 500 نفری با اصحاب رسانه در محل شورا برگزار شد، اضافه كرد: تابحال هفت قطعه زمین از طرف شورای شهر به ورزش و جوانان اختصاص داده شده است البته فقط اختیار این زمین ها به ورزش و جوانان داده شده و مالكیت آنها برعهده شهرداری است.
وی درباب حواشی واگذاری زمین برای راه اندازی ورزشگاه 2 هزار و 500 نفری در شهرستان دزفول اظهار داشت: اعضای شورای اسلامی شهر دزفول در ایام اخیر مورد بی مهری قرار گرفته اند.
وی خدمت به مردم را از وظایف ذاتی اعضای شورای شورای شهر دانست و اضافه كرد: شورای پیشین باز اقدامات قابل توجهی در امتداد خدمت رسانی به مردم نمایش داده است.
عظیمی فر ضمن مظلوم خواندن اعضای شورای اسلامی شهر دزفول گفت: نهم اسفندماه پارسال بدون اینكه درخواستی از طرف اداره ورزش و جوانان دزفول یا اهواز برای راه اندازی ورزشگاه به شورای اسلامی شهر دزفول ارسال شود با درخواست نماینده دزفول، سوژه بررسی زمین برای راه اندازی ورزشگاه 2 هزار و 500 نفری عنوان شد.
وی اضافه كرد: این مساله در لایحه ای در شورا تصویب و قرار شد یك هكتار زمین برای ساخت این ورزشگاه در نظر گرفته شود كه سه قطعه زمین در پارك لاله، جنب پارك بعثت و جاده زیباشهر پیشنهاد و از آنها بازدید شد.
عظیمی فر افزود: سپس بررسی ها و بازدیدها مقرر شد یك هكتار زمین در پارك لاله برای راه اندازی این ورزشگاه اختصاص پیدا كند كه در این خصوص نامه ای به فرمانداری ویژه دزفول ارسال شد.
وی افزود: فرماندار وقت طی نامه ای ابراز داشت با عنایت به لزوم تامین زیرساخت های ورزشی اجرای مصوبه مستلزم تعیین كاربری و رعایت ضوابط و قوانین است.
رئیس شورای اسلامی شهر دزفول اظهار داشت: برخی افراد حقیقی با این وجود در تاریخ 19 اسفندماه پارینه دوباره سوژه اختصاص زمین جاده زیباشهر( روبروی تالار جام جم) را مطرح نمودند كه 2 زمین شامل زمین چمن فوتبال شهرداری و زمین روبروی تالار جام جم پیشنهاد شد و مساحت زمین موردنظر باز از یك هكتار به پنج هكتار افزایش یافت.
وی اضافه كرد: هیچ درخواستی از ورزش و جوانان برای راه اندازی این ورزشگاه به شورای شهر دزفول تا آن زمان نمایش نشده بود و مدیركل ورزش و جوانان باز به رغم دعوت در نشست های علنی شورای شهر حاضر نشد ولی در مصاحبه ای اعلام نمود اگر 200 میلیارد ریال اعتبار برای ساخت ورزشگاه دزفول جذب نشود این اعتبار حذف خواهد شد.
عظیمی فر اضافه كرد: فرماندار وقت دزفول باز طی نامه ای بر لزوم اختصاص زمین روبروی تالار جام جم اصرار كرد كه این لایحه با 11 شرط فنی اعضای شورای شهر دزفول با پنج رای موافق، سه رای مخالف و یك غائب تصویب گردید ولی یكی از اعضای شورای شهر این لایحه را با وجود اعلام رضایت امضا نكرد بنا بر این این مساله مسكوت ماند.
وی اظهار داشت: پس از آن در تاریخ 31 اردیبهشت ماه 1397 شخصی با نمایش اسناد، ادعای چهار سهم از 24 سهم زمین موردنظر را به شورای شهر دزفول نمایش كرد كه در مكاتباتی كه با شهردار شد دلایل معارض مثبت واقع نشد.
رئیس شورای اسلامی شهر دزفول ضمن انتقاد از حاضر نشدن مدیركل ورزش و جوانان استان خوزستان در نشست های این شورا با وجود چندین بار دعوت اضافه كرد: 12 دی ماه 1397 لایحه اختصاص 2 هكتار زمین روبروی تالار جام جام با 11 شرط در شورا تصویب و به فرمانداری ارسال شد و فرماندار وقت با تامین این زمین صرف نظر از شروط شورا با رعایت قوانین و مقررات موافقت نمود.
وی افزود: در تاریخ 16 مهرماه امسال باز اداره كل ورزش و جوانان خوزستان طرح ورزشگاه را در یك برگه به صورت غیراصولی و غیر فنی به شورای شهر دزفول نمایش كرد.
عظیم سرافراز یكی از اعضای شورای شهر دزفول كه ریاست شورا در زمان تصویب این لایحه ها را برعهده داشته است باز اظهار داشت: پنج گزینه برای راه اندازی ورزشگاه 2 هزار و 500 نفری دزفول از طرف شورا پیشنهاد شد كه پیگیری برخی افراد موجب تصویب زمین یاد شده شد.
وی بدون اشاره به نام این افراد با تاكید بر ضرورت رعایت نكات فنی برای ساخت این ورزشگاه اضافه كرد: جاده زیباشهر یكی از جاده های پرتردد بخصوص در ایام آخر هفته و تعطیلات است و با راه اندازی ورزشگاهی با ظرفیت میزبانی مسابقات ملی مشكلاتی را از نظر ترافیكی به وجود می آورد.
سرافراز ضمن انتقاد از همكاری نكردن مدیركل ورزش و جوانان خوزستان اظهار داشت: در نشستی كه در تاریخ 23 مرداد امسال در فرمانداری دزفول برگزار گردید تهدید به تصویب این لایحه شدم و مقرر شد زمین جنب این زمین باز برای طرح توسعه ورزشگاه اختصاص پیدا كند كه قبول نكردم.
وی اضافه كرد: حالا باز اگر این طرح مورد تایید سازمان بازرسی قرار گیرد با آن موافقت خواهیم كرد در غیراینصورت از اجرای طرح غیرقانونی معذوریم.
میرزاعلی آستی یكی دیگر از اعضای شورای شهر دزفول باز اظهار داشت: مكان یابی یكی از مولفه های مهم در انتخاب زمین برای اجرای طرح ها بخصوص طرح های ورزشی است.
وی با اشاره به اینكه سماجت برخی افراد موجب شد تغییر كاربری این زمین انجام نشود، اضافه كرد: سازمان بازرسی اجازه واگذاری زمین های شهرداری را به شورای شهر نمی دهد كه این یكی از شروط شورا بود ولی فرمانداری در آخرین نامه خود صرف نظر از شروط شورا عنوان نمود كه با رعایت قوانین طرح مطرح شود.
حمیدرضا چمن آرا یكی دیگر از اعضای شورای اسلامی شهر دزفول باز گفت: اعضای شورای شهر دزفول درباب واگذاری زمین هیچ كوتاهی نكرده اند و هم اكنون با رعایت قوانین و مقررات نسبت به این مساله اقدام می كنند مگر اینكه مالكیت زمین برعهده شهرداری و اختیار به ورزش جوانان داده شود.
به گزارش ثبت آسان به نقل از ایرنا بتازگی مدیركل ورزش و جوانان، نماینده دزفول در مجلس و سرپرست فرمانداری ویژه دزفول از اختصاص ندادن زمین از طرف شورای شهر دزفول برای راه اندازی ورزشگاه 2 هزار و 500 نفری به شدت انتقاد كرده اند.
7278/3022


1397/10/25
16:10:21
5.0 / 5
4334
تگهای خبر: اداره , توسعه , ثبت , رئیس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است